Snap Camera to soczewki i filtry Snapchata na komputerze!

Nowe oprogramowanie Snap Camera pozwala od teraz korzystać z soczewek i filtrów Snapchata także na komputerach Mac i PC.

Snap Camera - soczewki i filtry Snapchata na komputerze
Snap Camera – soczewki i filtry Snapchata na komputerze

Snapchat udostępnił nowe oprogramowanie Snap Camera przeznaczone dla użytkowników komputerów z systemami macOS i Windows.

Aplikacja Snap Camera służy do udostępniania popularnych ze Snapchata zdjęć i wideo z nałożonymi filtrami i soczewkami w czasie rzeczywistym. Teraz można to robić nie tylko na smartfonach, ale także na komputerach Mac i PC a także na różnych platformach takich jak Skype, Twitch, Google Hangouts i nie tylko.

Zapowiedziana w komunikacie prasowym Snap Camera pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do 250 000 soczewek AR, w tym klasyków firmy, jak również tych stworzonych przez społeczność Lens Creator za pośrednictwem Lens Studio.

Zobacz także: Bitmoji na Snapchacie są teraz animowane i w 3D

Jak działa Snap Camera?

Aplikacja Snap Camera jest teraz dostępna do pobrania bezpłatnie zarówno na komputery Mac, jak i PC, bezpośrednio ze strony internetowej projektu: snapcamera.snapchat.com.

Aby rozpocząć korzystanie z filtrów i soczewek Snapchat Lenses na komputerze, pobierz aplikację Snap Camera na urządzenie stacjonarne. Snap Camera synchronizuje się z kamerą podłączoną do komputera i współpracuje z niektórymi platformami i aplikacjami do udostępniania filmów online.

Tysiące soczewek Snapchata w rozszerzonej rzeczywistości do wykorzystania na komputerach
Tysiące soczewek Snapchata w rozszerzonej rzeczywistości do wykorzystania na komputerach

Oznacza to, że soczewki mogą być nakładane są w czasie rzeczywistym podczas nagrywania filmu na YouTube’a, a nawet podczas przesyłania strumieniowego za pomocą takich aplikacji jak Skype, Google Hangouts i OBS. Opracowano również niestandardową integrację Snap Camery, która służy wyłącznie do przesyłania strumieniowego w serwisie Twitch.

Wtyczka Snap Camera dla serwisu Twitch
Wtyczka Snap Camera dla serwisu Twitch

Interesujące jest to, że Snap Camera nie posiada własnego interfejsu, ale jest zaprojektowana jako wtyczka. Jak zauważył serwis TechCrunch, Snap Camera nie będzie działała z FaceTime’em, mimo że Snap bardzo tego chciał:

– Jedną z głównych aplikacji, które nie obsługują Snap Camera, jest FaceTime firmy Apple. Czemu? Nie wiem. Apple nie skomentowało tego. Uwierz mi, próbowaliśmy – mówi Pilipski.

Prawdopodobnie sprowadza się do kwestii bezpieczeństwa i prywatności. Sprawdź wideo poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat nowej usługi Snap Camera na komputery stacjonarne.

źródło: Snap Inc. Newsroom  via 9TO5Mac