Bitmoji na Snapchacie są teraz animowane i w 3D

Bitmoji są popularną częścią aplikacji Snapchat, dzięki czemu ludzie mogą wyrazić siebie w formie awatara – teraz także w formie animacji 3D.

Animowane Bitmoji 3D - Snapchat iOS

Wraz z nową aktualizacją aplikacji Snpachat u niektórych użytkowników pojawiły się trójwymiarowe i animowane awatary Bitmoji, które można umieszczać w filmach wysyłanych przez aplikację. Wkrótce, prawdopodobnie wszyscy użytkownicy będą mogli wysłać ruchome i trójwymiarowe Bitmoji umieszczone w rzeczywistym świecie.

Taki animowany Bitmoji wygląda jak postać z kreskówki, którą umieściliśmy w naszym środowisku naturalny. Jest to nic innego jak wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji społecznościowej. Gdy nasz awatar Bitmoji zostanie umieszczony na ekranie smartfona, może on oddziaływać z różnymi elementami. Na przykład może pić herbatę lub jeździć na deskorolce, a nawet uprawiać jogę.

Po utworzeniu swojego Bitmoji użytkownicy będą mogli publikować je w swoich historiach na Snapchacie i prywatnych wiadomościach (snapach). Nowa funkcja powiązana jest ściśle z World Lenses Snapchata, która niedawno została wprowadzona i od razu zyskała ogromną popularność.

Co zrobić, żeby uruchomić animowane Bitmoji 3D na Snapchacie?

Aby uruchomić nową funkcje animowanych trójwymiarowych Bitmoji, użytkownicy muszą:

  1. uruchomić aplikację (musisz posiadać najnowszą wersję),
  2. uruchomić tylną kamerę w aplikacji,
  3. wyświetlić menu soczewek (animowanych filtrów) – należy dłużej  przytrzymać palcem na ekranie,

Nowa funkcja Bitmoji 3D powinna pojawić się obok World Lenses i innych nakładek. W aplikacji można zmieniać rozmiar awatara poprzez przytrzymanie go i rozsunięcie palców. Po uzyskaniu pożądanego efektu można go dowolnie umieszczać w kadrze i nagrywać snapy wideo. Niektóre animacje Bitmoji mogą być dłuższe niż 10-sekundowe klipy.

Snap potwierdził również, że animowane i trójwymiarowe Bitmoji są stopniowo udostępniane wszystkim użytkownikom aplikacji Snapchat na urządzenia z systemem iOS na całym świecie. Użytkownicy Androida otrzymają tę funkcję wkrótce.

Najnowsze wersje Snapchata na Androida i iOS-a możesz pobrać poniżej ze sklepów App Store i Google Play:

[appbox appstore 447188370]
[appbox googleplay com.snapchat.android]

źródło The Verge, iPhoneHacks