Serial „Nielegalni” dla tych, którzy cierpią na bezsenność…

Dzisiaj na platformie nc+ GO pojawiły się pierwsze trzy odcinki serialu szpiegowskiego „Nielegalni” – z trudem obejrzałem pierwszy odcinek…

„Nielegalni” - serial Canal+

To nie będzie recenzja serialu „Nielegalni” bo ledwo przebrnąłem przez pierwszy odcinek, w którym senna atmosfera w niezwykle sennej scenerii przeplata się z jeszcze większym marazmem niemrawych szpiegów.

Szumnie zapowiadana produkcja pierwszego od wielu lat polskiego serialu szpiegowskiego pod tytułem „Nielegalni” miała u mnie dzisiaj swoją premierę i finał sezonu zarazem.

Od razu przyznam, że nie czytałem powieści Vincenta V. Severskiego zatytułowanych „Nielegalni” i „Niewierni”, ale pierwszy odcinek wybitnie nie zachęcił mnie do ich przeczytania i dalszego oglądania tej serii. Rynek serialów rozwija się w najlepsze i twórcy powinni doskonale zdawać sobie sprawę, że już od pierwszego odcinka trzeba przyciągnąć uwagę widzów, zaintrygować, sprawić, że chce się włączyć kolejny odcinek. Tu zabrakło mi wszystkiego.

Przeczytaj także: Już w sobotę 20 października 3 odcinki serialu „Nielegalni” na VOD

„Nielegalni” zupełnie nie podeszli mi pod żadnym względem – ani aktorskim, ani zdjęciowym, ani nawet scenariuszowym – gdzie jest historia szpiegowska, która miałaby mnie zaciekawić? Z wielkim szacunkiem do twórców i aktorów, pierwszy odcinek to strata czasu.

Choć sam pomysł wydawał się ciekawy, a sposób prowadzenia widza przez różne wątki i lokacje ciekawy, to zupełnie zabrakło w tym wszystkim plasteliny, która skleiłaby wszystkie wątki w jedno. Ktoś powie, że to dopiero pierwszy odcinek i należy dać mu szansę, aż akcja się rozkręci, ale nie mam czasu – są inne ciekawsze tytuły które chętniej obejrzę.

Mam nadzieję, że kolejne polskie seriale, których premiera zapowiedziana jest jeszcze w tym roku w tym  „1983” Netflixa oraz Ślepnąc od świateł” HBO okażą się znacznie lepsze!

Choć mamy mnóstwo dobrych polskich produkcji, w tym roku „Nielegalni”, zaraz po tvnowskiej „Pułapce” oraz „Znakach” od AXN są dla mnie wielkim rozczarowaniem. Ciekaw jestem Waszych opinii na temat tego serialu, może emisja trafiła na zły moment? Może za oknem senna pogoda? Może serial nie dla mnie?

Czy obejrzę drugi, trzeci odcinek, czy kolejny odcinek? Na pewno nie dzisiaj – poczekam aż będę miał kłopoty z zaśnięciem.