Pierwszy polski serial Netflixa pt. „1983” już 30 listopada [zwiastun]

Obejrzyj pierwszy oficjalny zwiastun serialu oryginalnego Netflixa „1983”, którego premiera zapowiedziana została na 30 listopada 2018 r.

Serial „1983” (Netflix Original)

Serial „1983” to pierwsza polska oryginalna produkcja serwisu Netflix, który będzie liczył 8 odcinków. Netflix oficjalnie potwierdził, że światowa premiera „1983” odbędzie się 30 listopada 2018 r.

Reżyserkami pierwszego sezonu są nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. W budzącym ogromne zainteresowanie serialu zobaczymy Roberta Więckiewicza w roli skompromitowanego oficera śledczego i Macieja Musiała jako pełnego ideałów studenta prawa. Główni bohaterowie odkrywają spisek, który zmienił bieg historii Polski i pozwolił utrzymać żelazną kurtynę. W znakomitej polskiej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska.

Przeczytaj także: „1983” taki będzie tytuł pierwszego polskiego serialu Netflixa

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurrasic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Obejrzyj zwiastun serialu „1983”

Co jeśli historię, którą znamy, zbudowano na kłamstwie? Czas poznać prawdę. Nowy serial „1983” już 30 listopada. Tylko na Netflix:

Oficjalny opis fabuły serialu

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80.

Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

Zrzut ekranu z oficjalnej strony serialu „1983” w serwisie Netflix:

Zrzut ekranu z oficjalnej strony serialu „1983” w serwisie Netflix
Netflix Original – 1983

źródło: Netflix Polska