Uważaj na złośliwą wiadomość na PlayStation 4

Konsola PlayStation 4 podobno ulega awarii z powodu złośliwej wiadomości – zobacz, jak zabezpieczyć PS4 przed niepożądanym błędem.

PlayStation Messenger Bug

Wielu właścicieli konsoli PlayStation 4 (PS4) ostrzega przed wiadomością zawierającą ciąg znaków, które mogą spowodować, że konsola Sony ulegnie awarii. W niektórych przypadkach konsola musi zostać przywrócona do ustawień fabrycznych, aby działała normalnie.

Widzieliśmy takie błędy na mobilnych platformach, gdzie pewna wiadomość lub dziwny ciąg znaków może siać spustoszenie i powodować niestabilne zachowanie urządzenia. Jeśli raporty są prawdziwe, Sony najprawdopodobniej szybko wypuści nowe uaktualnienie oprogramowania systemowego, które wyeliminuje problem. W końcu ta firma uwielbia wydawanie aktualizacji poprawiających wydajność i stabilność systemu.

Aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów z konsolą dopóki Sony nie rozwiąże problemu, warto zastosować się do poniższych wskazówek, które zabezpieczą konsolę przed tym konkretnym incydentem związanym z otrzymywaniem wiadomości od nieznajomych.

Przeczytaj także: PlayStation Classic – nowa retro konsola od Sony już 3 grudnia

Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość, usuń ją z aplikacji mobilnej Sony PlayStation Messages na Androida lub iOS-a, zamiast otwierać ją na konsoli.

Istnieją doniesienia, że ​​usunięcie podejrzanego komunikatu za pomocą aplikacji na smartfonie przed włączeniem konsoli i zalogowaniem się do PlayStation Network wystarczy, aby uniknąć problemów. Aplikacja do przesyłania wiadomości w PS4 firmy Sony jest dostępna do pobranie bezpłatnie na urządzeniach z systemami Android i iOS:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Jak ograniczyć otrzymywanie wiadomości na PlayStation 4 tylko do znajomych?

  • Za pomocą przeglądarki internetowej możesz odwiedzić ten adres URL. Zaloguj się przy użyciu danych logowania do konta PS4. Wybierz Informacje osobiste | Wiadomości, a następnie wybierz przycisk edycji przy opcji Wiadomości. Możesz wybrać kto może wysyłać do Ciebie wiadomości: Każdy, Nikt lub Tylko Znajomi. Dopóki Sony nie naprawi tego błędu, powinieneś wybrać jedną z dwóch ostatnich opcji.
Ustawienia prywatności sieci PSN
Ustawienia prywatności sieci PSN
  • Na konsoli PS4 wybierz Ustawienia → Zarządzanie kontem → Ustawienia prywatności. Wybierz Informacje osobiste | Wiadomości, a następnie wybierz Wiadomości. Podobnie jak w powyżej wybierz Tylko znajomi lub Nikt.
Wiadomości PS4 (ustawienia)
Wiadomości PS4 (ustawienia)

Jak przywrócić dane systemu PS4?

Jeśli twoja konsola została dotknięta już tym problemem i uznasz, że PS4 nie działa dobrze, nawet po pozbyciu się wiadomości, możesz uruchomić konsolę w trybie bezpiecznym i przywrócić bazę danych. Ten proces nie powinien mieć wpływu na żadne z zapisanych danych.

Ta opcja jest przydatna do czyszczenia danych na PS4, ponieważ wszystko przechowywane jest na twardym dysku. Wybierz tę opcję, jeśli występują problemy, takie jak zawieszanie się gry lub spadki liczby klatek na sekundę. Wykonanie tego zdecydowanie brzmi jak dobry krok, aby wszystko wyprostować, jeśli zauważysz jakieś problemy.

Koniecznie zapoznaj się z artykułem pomocy na temat Trybu bezpiecznego PS4.

źródło: The Verge via Sony PlayStation