PlayStation Classic – nowa retro konsola od Sony już 3 grudnia

Sony zapowiedziało na 3 grudnia 2018 r. wydanie mini konsoli retro PlayStation Classic, którą będzie można kupić za ok. 370 zł (100 $).

Sony PlayStation Classic (2018) 45% mniejsza od oryginału

Firma Sony właśnie ogłosiła wydanie nowej wersji oryginalnej konsoli PlayStation Classic, która ma trafić do sprzedaży 3 grudnia 2018 w cenie 99,99 USD.

Podobnie jak szalenie popularna Nintendo SNES i NES Classics, które utorowały drogę dla odnowionych gadżetów sprzed lat, PlayStation Classic Sony będzie miało fabrycznie zainstalowane kultowe gry znane z pierwszej wersji konsoli. Znajdzie się na niej 20 klasycznych gier, w tym Final Fantasy VII, Jumping Flash, Ridge Racer Type 4, Tekken 3 i Wild Arms.

Niemal 25 lat temu oryginalna konsola PlayStation została zaprezentowana światu. Opracowana przez Sony Computer Entertainment, była to pierwsza domowa konsola w historii gier komputerowych, którą sprzedano w 100 mln sztuk na całym świecie. Umożliwiała ona granie w gry z renderowaną grafiką 3D w czasie rzeczywistym, po raz pierwszy w zaciszu domowym.

Przeczytaj także: PocketSprite to Game Boy w formie breloka za 190 zł

Wieloletni fani docenią odkrywanie na nowo gier, na których się wychowali. Ci, dla których platforma będzie nowością, będą mogli cieszyć się przełomowym doświadczeniem pierwszej konsoli PlayStation, która zapoczątkowała nową erę domowej rozrywki gier wideo.

Według Sony, nowe mini PlayStation będzie o 45% mniejsze niż oryginalny pierwowzór konsoli. Dołączone będą do niej mniejsze kontrolery, które również naśladują swoich przodków. Każda jednostka zostanie dostarczona z kablem HDMI i USB oraz dwoma kontrolerami do trybu wieloosobowego. Konsole będą dostępne w przedsprzedaży w niektórych sklepach w Kanadzie i USA. Sony będzie udostępniać więcej szczegółów w ciągu kolejnych tygodni. Wszystkie gry „będą mogły być odtwarzane w oryginalnym formacie”, więc będą wyglądać i działać tak, jak w ciemnych czasach, kiedy wszystko było proste i dobre.

Większość z nas może zgodzić się, że ta szczególna taktyka nostalgii jest niesamowita, aby wyciągnąć jeszcze więcej pieniędzy za historyczne, przełomowe produkty.

Zawartość opakowania PlayStation Classic (z 3 grudnia 2018)
Zawartość opakowania PlayStation Classic (z 3 grudnia 2018)

Jeśli spędziłeś kilka nocy z PS1, kiedy w 1995 roku miała swoje czasy świetności, to prawdopodobnie pojawił się uśmiech na Twojej twarzy :) Czy pamiętasz jak dyski CD rozgrzewały się do czerwoności, a konsole trzeba było chłodzić na oknie? Oj ten dźwięk tacki i szyny z czytnikiem optycznym CD….

Ja już nie mogę się doczekać – mam nadzieję, że PlayStation Classic będzie wydawało ten sam dźwięk :)

źródło: PlayStation Blog