PYUA nostalgia gier Nintendo w połączeniu z artyzmem

Nowy gadżet o nazwie PYUA to jeden z ciekawszych sposobów na granie w klasyczne gry wideo od Nintendo zmieszany ze sztuką retro.

PYUA (fot. Love Hultén)
PYUA (fot. Love Hultén)

Szwedzki projektant Love Hultén, którego liczne kreacje retro zatarły granicę między gadżetem a dziełem sztuki, stworzył projekt o nazwie PYUA, który jest zarówno hołdem dla konsoli Nintendo, jak i konsoli kompatybilnej z klasycznymi kasetami NES i Famicom. Hultén mówi, że Pyua działa bez opóźnień czy straty dla oryginalnych gier Nintendo.

Pyua umożliwia odtwarzanie obrazu 1080p za pomocą kabla HDMI i jest wyposażona w dwa niestandardowe bezprzewodowe kontrolery NES, stworzone przez pasjonatów z 8BitDo.

Przeczytaj także: PlayStation Classic – nowa retro konsola od Sony już 3 grudnia

Jeśli będziemy kiedyś szczęśliwymi posiadaczami Pyua od Hulténa, który od czasu do czasu udostępnia swoje projekty do produkcji – dostępna jest także specjalna gablota na 20 kartridży z klasycznymi grami od Nintendo.

PYUA i kartridże (fot. Love Hultén)
PYUA i kartridże (fot. Love Hultén)

To nie pierwszy raz, kiedy możemy być świadkami współczesnego podejścia do gier retro od Hultén. OriginX to kolejna z kreacji Hulténa – wykonana na zamówienie drewniana szafka arkadowa w cenie 3416,52 USD i ograniczonej liczby 50 sztuk.

Oto krótki klip wideo, w którym można obejrzeć Pyua Hulténa w akcji – najprawdopodobniej jest to jedyny sposób i okazja, aby zobaczyć jej działanie:

Jeśli będziecie mieli jakieś informacje na temat dostępności tego gadżetu, koniecznie dajcie znać w komentarzu!

źródło: Love Hultén via The Verge