iOS 12 zainstalowano na 10% urządzeń w 48 godzin

Najnowszy mobilny system operacyjny iOS 12 został zainstalowany na nieco ponad 10 proc. urządzeń Apple’a po 48 godzinach od wydania.

Zgodnie z danymi zebranymi przez firmę analityczną Mixpanel, system mobilny iOS 12 został zainstalowany na ok. 10% urządzeń mobilnych Apple w zaledwie 2 dni! Dane sugerują, że użytkownicy instalują system iOS 12 znacznie wolniej niż systemy iOS 11 czy  iOS 10.

W ubiegłym roku iOS 11 został zainstalowany na 10 proc. urządzeń w zaledwie 24 godziny po uruchomieniu, a w 2016 r. iOS 10 został zainstalowany na 14,45 proc., urządzeń w ciągu 24 godzin.

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów mogą być ostrożni w instalowaniu nowego systemu operacyjnego iOS 12 po tym jak w zeszłym roku pojawiło się sporo błędów i problemów w aktualizacjach oprogramowania iOS 11. Tym razem Apple starało się jednak skupić na podstawowym kodzie systemu iOS 12 i jak do tej pory aktualizacja jest stabilna i nie stwarza większych problemów.

Przeczytaj także: Pełna lista nowości systemu iOS 12

iOS 12 to aktualizacja, która przynosi znaczne ulepszenia szybkości i wydajności starszym iPhone’om i iPadom, więc większość właścicieli tych urządzeń instalujących najnowsze oprogramowanie powinna zauważyć znaczną poprawę szybkości działania w porównaniu do iOS 11. Na przykład w iPhone’ie  6 Plus aplikacje są uruchamiane nawet o 40 proc. szybciej, a klawiatura może pojawiać się nawet o 50 proc. szybciej. Otwarcie aparatu na ekranie blokady, aby zrobić zdjęcie, można zrobić o 70 proc. szybciej.

Udział wersji systemu iOS (19 września 2018) via Mixpanel
Udział wersji systemu iOS (19 września 2018) via Mixpanel

Udział wersji systemu iOS (stan na 19 września 2018 r.):

  • iOS 12: 10,44%
  • iOS 11: 81,94%
  • pozostałe: 7,62%

Przeczytaj też: Udział wersji systemu iOS we wrześniu 2018 r.

Także animacje stały się bardziej płynne i szybsze w całym systemie operacyjnym, więc dostęp do Centrum Sterowania, przewijanie w aplikacjach lub przesuwanie w górę, tryb wielozadaniowości są bardziej płynne. iOS 12 zawiera także optymalizacje związane z obciążeniem systemu operacyjnego.  Aplikacje uruchamiają się 2 razy szybciej w przypadku dużego obciążenia.

Po zainstalowaniu iOS-a 12 na 10 proc. urządzeń, adopcja wersji systemu iOS 11 spadła do 82 proc. i nadal będzie spadać, ponieważ coraz więcej osób zaktualizuje swoje iPhone’y do iOS-a 12. Instalacja może skoczyć w ten weekend, ponieważ niektórzy czekają, aż będą mieli wolny czas na ukończenie ważnej aktualizacji oprogramowania.

iOS 12 to darmowa wersja uaktualnienia do pobrania na urządzeniach iPhone’ie 5s i nowszych, iPadzie mini 2 i nowszych oraz iPodzie touch 6. generacji. Oprócz zauważalnych i użytecznych ulepszeń szybkości i wydajności, aktualizacja wprowadza nową funkcję do monitorowania czasu użycia urządzenia i aplikacji, nowe Memoji iAnimoji, ARKit 2.0 oraz nową aplikację Skróty do tworzenia niestandardowych zadań automatycznych.

Czy zainstalowałeś już system iOS 12? Daj nam znać w komentarzach.

źródła: MacRumors cia Mixpanel Trends iOS adoption