Udział wersji systemu iOS we wrześniu 2018 r.

Na kilka tygodni przed wydaniem najnowszej wersji systemu operacyjnego iOS 12, Apple publikuje najnowsze dane na temat udziału iOS-a 11, który zainstalowany jest obecnie na 85% wszystkich iUrządzeń.

Mobilny system operacyjny Apple’a iOS 11 jest teraz zainstalowany na 85 proc. urządzeń według stanu na 3 września 2018 roku – zgodnie ze statystykami sklepu App Store, udostępnionymi na stronie dla programistów.

Firma Apple nie zaktualizowała swoich statystyk dotyczących udziału wersji systemu iOS od 31 maja, kiedy to system iOS 11 zainstalowany był na  zainstalowany na 81 proc. urządzeń, co oznacza wzrost o 4 punkty procentowe w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Przyjęcie systemu iOS 11 prawdopodobnie zwolniło, ponieważ firma Apple rozpoczęła prace na systemem iOS 12, który ma zostać wydany jeszcze w tym miesiącu. Mówi się, że premiera dwunastki przypadnie na środę 19 września 2018 r.

Ostatnią aktualizacją wersji iOS 11 był iOS 11.4.1, wydany w lipcu z poprawkami błędów i obsługą trybu ograniczonego dostępu USB. Uaktualnienie nie zawierało żadnych innych funkcji, które mogłyby zachęcić użytkowników do instalacji.

Udział wersji systemu iOS we wrześniu 2018 r.:

  • iOS 11: 85%
  • iOS 10: 10%
  • iOS9 i wcześniejsze wersje: 5%
Udział wersji systemu iOS we wrześniu 2018 r.
Udział wersji systemu iOS we wrześniu 2018 r.

Przez cały okres użytkowania adopcja iOS-a 11 była wolniejsza niż przyjęcie systemu iOS 10, być może ze względu na liczne błędy, które sprawiały, że użytkownicy byli bardziej powściągliwi. Problemy z systemem iOS 11 doprowadziły Apple do opóźnienia niektórych planowanych funkcji systemu iOS 12, które należało poprawić, aby utrzymać system stabilnym i wydajnym.

Pod systemem iOS 12 starsze urządzenia dostaną nowe życie, co oznacza zmianę w stosunku do poprzednich aktualizacji, które zwykle spowalniały urządzenia sprzed 3 lub 4 lat. iOS 12 został zaprojektowany z myślą o wygodzie, wprowadzając szybsze czasy uruchamiania aplikacji, krótsze czasy ładowania i ogólnie szybszy system operacyjny.

Biorąc pod uwagę udoskonalenia wprowadzane w systemie iOS 12, prawdopodobnie będzie ona chętniej instalowana przez użytkowników i może być sukcesem Apple’a, jeśli firma nie zaliczy kolejnych wpadek.

źródło: Apple Developer