Nowa funkcja Art Selfie w aplikacji Google Arts & Culture

Znajdź dzieło sztuki, które przypomina Ciebie, dzięki nowej funkcji rozpoznawania twarzy Art Selfie w aplikacji mobilnej Google Arts & Culture.

Art Selfie w aplikacji Google Arts & Culture

Dzięki współpracy z muzeami z całego świata na platformie Google Arts & Culture dostępne są miliony artefaktów i dzieł sztuki. Kiedy wybór jest tak duży, nie zawsze wiadomo, od czego zacząć. Dlatego w styczniu tego roku Google opracowało rozwiązanie, które pozwala odkrywać sztukę przez zabawę… w bardzo osobisty sposób.

Stworzono eksperyment, w którym selfie zrobione w aplikacji zostaje połączone z dziełami sztuki z kolekcji zgromadzonych w Google Arts & Culture – takimi, które są najbardziej podobne do przesłanego selfie.

Na początku funkcja Art Selfie uruchomiona została w kilku państwach świata.Dzisiaj Google uruchamiło funkcję Art Selfie na całym świecie. Dzięki współpracy z instytucjami partnerskimi podwojono liczbę dzieł sztuki dostępnych w ramach Art Selfie –  twarze użytkowników są teraz porównywane z dziesiątkami tysięcy portretów. Bywa to źródłem pięknych niespodzianek, jak w przypadku Amerykanki, której selfie zostało sparowane z portretem jej własnej prababci, Emmy. Spróbujcie sami, a kto wie, może odkryjecie, że jesteście podobni do wizerunku cesarza Gojong albo do którejś z prac Fridy Kahlo.

Przeczytaj również: Aplikacje NASA Selfies przeniesie Cię w kosmos dzięki VR i autoportretom

Jak działa funkcja Art Selfie?

Funkcja Art Selfie działa dzięki technologii rozpoznawania obrazów opartej na uczeniu maszynowym. Kiedy robicie sobie zdjęcie, jest ono porównywane z twarzami na dziełach sztuki zgromadzonych na platformie. Po krótkiej chwili na ekranie pojawia się rezultat porównania wraz z procentowym wynikiem określającym wizualne podobieństwo między Waszą twarzą a wybranymi dla Was obrazami.

Dzięki temu, że zrobiliście sobie selfie, możecie zajrzeć głębiej do świata sztuki. Wystarczy, że dotkniecie na ekranie dzieła, które zostało dla Was dopasowane, żeby dowiedzieć się więcej o nim samym lub o artyście, który je stworzył, a o którym być może słyszycie po raz pierwszy.

Dzięki funkcji Art Selfie Google pozwala pogłębić wiedzę o sztuce i kulturze mając przy tym niezła zabawę. Możesz podzielić się swoim selfie zrobionym w aplikacji mobilnej Google Arts & Culture, używając hashtagu #ArtSelfie. Więcej informacji znajdziesz na stronie projektu g.co/ArtSelfie.

Zrzuty ekranu z aplikacji Google Arts & Culture
Zrzuty ekranu z aplikacji Google Arts & Culture

Aplikacja Google Arts & Culture dostępna jest do pobrania na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Blog Polska