Aplikacje NASA Selfies przeniesie Cię w kosmos dzięki VR i autoportretom

Oficjalna aplikacja mobilna NASA Selfies pozwoli każdemu odkrywać odległe gwiazdy, jakby tam był… i dodatkowo umożliwia robienie głupich zdjęć z kosmosu.

NASA Selfies - aplikacja mobilna

Aplikacje mobilne NASA mają zwykle charaketr edukacyjny i ogólno biznesowy, ale tym razem NASA Selfies wydaje się być nieco bardziej rozrywkowa.

NASA (Jet Propulsion Laboratory) wydało dwie aplikacje, które wykraczają poza suche wyjaśnienia naukowe. Najbardziej intrygująca jest prawdopodobnie Exoplanet Excursions, aplikacja VR dla zestawów słuchawkowych Oculus i HTC Vive. Doświadczenie 3D pozwala latać przez system TRAPPIST-1 i oglądać jego licznych planet wielkości Ziemi, wraz z porównaniami do planet wokół naszej gwiazdy macierzystej.

A potem jest… NASA Selfies. Tak, trudno jest być trendy. W aplikacji na system Android i iOS możemy robić autoportrety (selfie) w kosmicznym skafandrze przed dobrze znanymi obiektami kosmicznymi, takimi jak Mgławica Oriona lub centrum Drogi Mlecznej. To urocze, ale coś mówi mi, że użyjesz jej raz lub dwa razy, zanim wrócisz do filtrów Instagram i soczewek Snapchata.

Zobacz także: Na tej stronie sprawdzisz, gdzie obecnie jest Tesla Roadster w kosmosie?

Prosty interfejs oznacza po prostu zrobienie zdjęcia, wybór tła i udostępnienie w mediach społecznościowych. Możesz użyć jedno z 30 wspaniałych zdjęć zrobionych przez Spitzer Space Telescope, który obchodzi w tym tygodniu swoje 15-lecie. Pracując w widmie podczerwonym, Spitzer był pierwszym teleskopem, który widział światło z planety poza naszym układem słonecznym. NASA twierdzi, że Spitzer dokonał również ważnych odkryć dotyczących komet, gwiazd, planet pozasłonecznych i odległych galaktyk.

Catsronauta - selfie z aplikacji mobilnej NASA Selfies

Jeśli autoportrety przed słynnymi światowymi obiektami stały się dla Cibie nudne, lub zrobiłeś sobie selfie już wszędzie, to NASA Selfie pozwoli Ci wejść na zupełnie nowy, kosmiczny poziom.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródła: 9TO5Mac, Engadget, NASA