„Gra Geralda” S. Kinga 29 września na Netflixie

Netflix potrafi zrobić jeden z lepszych filmów na podstawie jednej z najsłabszych powieści Stephena Kinga – zobacz zwiastun filmu „Gra Geralda”.

Zwiastun filmu „Gra Geralda” (Netflix Original)

Powieść zatytułowana „Gra Geralda” (z ang. Gerald’s Game) Stephena Kinga ukazała się w 1992 roku i nie została zbyt dobrze przyjęta przez krytykę. To już kolejny film na podstawie książki tego autora, który pojawi się już 29 września 2017 roku na platformie Netflix. W listopadzie użytkownicy serwisu streamingowego Netflix będą mogli obejrzeć ekranizację opowiadania Kinga pt. „1922”.

O czym jest film „Gra Geralda”?

„Gra Geralda” to psychologiczna odmiana horroru i thrillera chociaż są w nim tez elementy tematyki gore, czyli rodzaju dreszczowca charakteryzującego się się dużą ilością brutalnością z elementami dewiacji seksualnych.

Akcja powieści rozgrywa się w jesienną noc w domku letniskowym koło jeziora Dark Score w stanie Maine. Jessie Burlingame i jej mąż Gerald są nieco znudzonym sobą małżeństwem. W czasie igraszek miłosnych Jessie zostaje przykuta do łóżka kajdankami. Aby uwolnić się od coraz bardziej natarczywego męża wymierza mu kopniaka w krocze. Gerald upada na podłogę i umiera na zawał serca. Rozpoczyna się dramat zniewolonej kobiety. Pojawia się wygłodniały pies, a kobietę zaczynają prześladować sceny z przeszłości. (źródło: Wikipedia)

To, co wydarzyło się 30 lat wcześniej nad jeziorem Dark Score, podczas całkowitego zaćmienia Słońca, rzuca posępny cień na życie Jessie, przykutej kajdankami do łóżka w domku letniskowym, z trupem męża po przeciwnej stronie sypialni. Perwersyjna gra erotyczna Geralda zmienia się w dwudziestoośmiogodzinny horror, a półnaga Jessie zostaje sama z tym, co czai się w mroku – w mroku lasu za oknem, mroku zaćmienia, mroku jej samej. Zobaczy tam coś, od czego mało nie postrada zmysłów.

Oficjalna strona filmu w serwise Netflix.

Zobacz zwiastun filmu „Gra Geralda” – zapowiada się ciekawie:

źródło: Netflix