Jakie Apple może wydać iPhone’y w tym roku i w jakich cenach?

Mówi się, że tegoroczny 6,1-calowy iPhone będzie kosztował 700 $ i będzie dostępny w kolorach szarym, białym, niebieskim, czerwonym i pomarańczowym.

iPhone 9 (2018) w nowych wersjach kolorystycznych

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że w tym roku Apple może wypuścić na rynek trzy nowe iPhone’y i po raz pierwszy wszystkie trzy modele będą miały wycięcie i obsługę gestami znanymi z iPhone’a X (Face ID). Trzy nowe telefony powinny zostać oficjalnie ogłoszone na początku września, a sprzedaż rozpocznie się pod koniec września 2018 roku. Nikt nie zna jeszcze nazw nadchodzących modeli, ale na potrzeby tego wpisu nazwijmy je iPhone 9, iPhone X (2018) i iPhone 9 Plus.

Jakie będą różnice między tymi modelami?

 • iPhone 9 – najtańszym z trzech nowych iPhone’ów będzie iPhone 9, urządzenie z 6,1-calowym 6,1 cala i jedyne, które nadal będzie mieć ekran LCD. Będzie to również jedyny nowy telefon z jednym tylnym aparatem fotograficznym i brakiem obsługi trybu portretowego. Wszystkie te kompromisy usprawiedliwią rzekomą cenę początkową w wysokości 700 USD – tyle, ile kosztuje obecny iPhone 8. Co ciekawe, najnowsze plotki wskazują również, że ten model będzie oferowany znanych z iPhone’a 5C żywych kolorach, w tym w wersji szarej, białej, niebieskiej, czerwonej i pomarańczowej.
 • iPhone X (2018) – wydanie iPhone’a X w wersji z 2018 roku powinno zawierać ulepszone komponenty wewnątrz urządzenia i kilka nowych funkcji, a także powinno kosztować zdecydowanie mniej. Apple może obniżyć cenę iPhone’a X o 100 $, aby uzyskać początkowy koszt 900 USD.
 • iPhone 9 Plus – ten telefon ma być prawdziwym Plusem, z podobno 6,5-calowym ekranem AMOLED, najlepszą specyfikacją i wydajnością. Ten najbardziej zaawansowany nowy iPhone ma kosztować od 1000 $.

Przeczytaj także: Ranking najlepszych aplikacji i gier wszech czasów na iPhone’a

Jedną ze wspólnych funkcji wszystkich modeli ma być Face ID, które całkowicie zastąpi Touch ID w tym roku – czy Apple pożegna się z odciskiem palca na dobre? Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe cechy nowej linii iPhone’ów z 2018 roku, można spodziewać się następujących cen (w dolarach):

 • iPhone 9 Plus od 1000 USD
 • iPhone X (2018) od 900 USD
 • iPhone 9 od 700 USD
 • iPhone 8 Plus od 700 USD
 • iPhone 8 od 600 USD
 • iPhone 7 Plus od 570 USD
 • iPhone 7 od 450 USD
 • iPhone SE od 350 USD

Ciekawe, że dwa najdroższe modele iPhone’a wyróżniają się na tle pozostałych tylko dwoma funkcjami: obecności ekranu AMOLED i podwójny aparat z trybem portretu. Ciekawe, czy pojawią się inne nowości, które usprawiedliwią rzekomo wyższą cenę tych telefonów.

Czy Apple skusi nowymi funkcjami użytkowników do wymiany urządzenia? Niższe ceny z pewnością powinny w tym pomóc!

źródło: phoneArena