Jak handlować Pokémonami w grze Pokémon GO?

Zobacz oficjalne wideo wyjaśniające krok po kroku, w jaki sposób wymieniać się Pokémonem w przeżywającej drugą młodość grze mobilnej Pokémon Go.

Nowości w Pokemon GO (lato 2018)

Pod koniec zeszłego miesiąca Niantic wprowadziło jedną z najbardziej wyczekiwanych funkcji w grze mobilnej Pokémon Go, pozwalając trenerom handlować Pokemonami z innymi trenerami.

Większość graczy Pokémon Go jest bystrych, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie będziesz ich w stanie nakłonić do wzięcia Pidgeya w zamian za Gengara :)

Pamiętaj, że istnieją pewne ograniczenia, aby móc wymieniać się stworkami z innymi graczami. Musicie znajdować się w odległości mniejszej niż 10 metrów i mieć 20 poziom lub wyższy. Dwaj gracze mogą handlować między sobą tylko raz dziennie dla pokemonów, których jeszcze nie macie lub dla tych, które należą do Legendarnych lub Błyszczących odmian. Trzeba mieć także odpowiedni poziom gwiezdnego pyłu (Stardustu).

W środę Nientic opublikowało oficjalne wideo, na którym tłumaczy jak dokonywać transakcji wymiennych w grze:

  • najpierw musisz dodać trenerów jako przyjaciół, jeśli chcesz z nimi handlować,
  • Pokemon będący przedmiotem handlu musi być zarejestrowany na Pokedeksie należącym do Ciebie i Twojego partnera handlowego,
  • przy każdej transakcji wymagana jest pewna ilość Gwiezdnego Pyłu (Stardust), która potrzebna jest do wykonania transakcji – zależy ona od rodzaju wymienianego Pokemona i poziomu przyjaźni, jaką posiadasz z trenerem, z którym się wymieniasz.

Poniższa tabela pokazuje ile potrzeba gwiezdnego pyłu do wymiany w przypadku niektórych transakcji Pokémon Go:

Tabela: Stardust potrzebny do wymiany Pokemonów określonego typu
Stardust potrzebny do wymiany Pokemonów określonego typu

źródła: Niantic, phoneArena