Wystartowała kampania „BLIK BLIK przelew na telefon w mig”

Polski Standard Płatności promuje swoją funkcję „Przelew na telefon BLIK” umożliwiającą natychmiastowe przelewy na numer telefonu.

BLIK BLIK przelew na telefon w mig (kampania 2018)

Funkcja przelewów natychmiastowych BLIK dostępna jest w aplikacjach mobilnych sześciu banków: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku i PKO BP.

Nowa kampania ma na celu popularyzację tego niezwykle szybkiego i łatwego sposobu rozliczania się ze znajomymi. Twarzą kampanii jest najszybszy polski raper MC Silk, który w spocie reklamowych bardzo szybko wyjaśnia działanie tej natychmiastowej usługi.

Aby skorzystać z przelewów natychmiastowych BLIK, trzeba mieć zainstalowaną aplikację mobilną banku oferującego tę usługę i skorzystać z funkcji Przelew na telefon BLIK. Osoba, na której numer telefonu przelewamy pieniądze otrzyma je od razu, pod warunkiem, że ma zarejestrowany numer w usłudze. W czterech* aplikacjach mobilnych banków użytkownicy od razu widzą przy swoich kontaktach ikonę BLIKa informującą, że dany numer jest zarejestrowany.

Jeśli, odbiorca nie korzysta z BLIKa również otrzyma przelew, ale musi przejść na stronę, którą otrzyma w SMS-ie od banku i postępować zgodnie z instrukcją wpisując numer konta, na które ma trafić przelew natychmiastowy.

Zobacz także: Ponad 14 mln transakcji BLIKIEM w 1Q 2018 roku

Kadr ze spotu BLIKa z Mc Silkiem
Kadr ze spotu BLIKa z MC Silkiem

Teraz rozliczysz się ze znajomymi szybko i wygodnie – bez gotówki, bez kart, bez znajomości długiego numeru konta bankowego.

Usługa jest niezwykle przydatna, jeśli chcemy szybko poratować bliskich dodatkowymi środkami, rozliczyć się za rachunek w restauracji i wielu innych sytuacjach, gdzie przydałyby się drobne.Nawet jeśli wysyłasz pieniądze do znajomego, który jest w innym banku, rozliczysz się z nim natychmiast – bezpiecznie i za darmo.  Kto ma teraz fizyczne monety w portfelu?

Zobacz bardzo pozytywne i skierowane głównie do młodych odbiorców (ale nie tylko) wideo promujące tę funkcję. Wreszcie mamy dobre reklamy bankowych mobilnych metod płatności!

Więcej informacji na temat działania usługi znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej.

* Usługa oznaczania odbiorców przelewu na telefon dostępna jest w aplikacjach mobilnych wydanych przez Bank Millennium, BZ WBK, ING i mBank.

źródło: BLIK