Wystartowała kampania „BLIK BLIK przelew na telefon w mig”

Polski Standard Płatności promuje swoją funkcję „Przelew na telefon BLIK” umożliwiającą natychmiastowe przelewy na numer telefonu.

BLIK BLIK przelew na telefon w mig (kampania 2018)

Funkcja przelewów natychmiastowych BLIK dostępna jest w aplikacjach mobilnych sześciu banków: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku i PKO BP.

Nowa kampania ma na celu popularyzację tego niezwykle szybkiego i łatwego sposobu rozliczania się ze znajomymi. Twarzą kampanii jest najszybszy polski raper MC Silk, który w spocie reklamowych bardzo szybko wyjaśnia działanie tej natychmiastowej usługi.

Aby skorzystać z przelewów natychmiastowych BLIK, trzeba mieć zainstalowaną aplikację mobilną banku oferującego tę usługę i skorzystać z funkcji Przelew na telefon BLIK. Osoba, na której numer telefonu przelewamy pieniądze otrzyma je od razu, pod warunkiem, że ma zarejestrowany numer w usłudze. W czterech* aplikacjach mobilnych banków użytkownicy od razu widzą przy swoich kontaktach ikonę BLIKa informującą, że dany numer jest zarejestrowany.

Jeśli, odbiorca nie korzysta z BLIKa również otrzyma przelew, ale musi przejść na stronę, którą otrzyma w SMS-ie od banku i postępować zgodnie z instrukcją wpisując numer konta, na które ma trafić przelew natychmiastowy.

Zobacz także: Ponad 14 mln transakcji BLIKIEM w 1Q 2018 roku

Kadr ze spotu BLIKa z Mc Silkiem
Kadr ze spotu BLIKa z MC Silkiem

Teraz rozliczysz się ze znajomymi szybko i wygodnie – bez gotówki, bez kart, bez znajomości długiego numeru konta bankowego.

Usługa jest niezwykle przydatna, jeśli chcemy szybko poratować bliskich dodatkowymi środkami, rozliczyć się za rachunek w restauracji i wielu innych sytuacjach, gdzie przydałyby się drobne.Nawet jeśli wysyłasz pieniądze do znajomego, który jest w innym banku, rozliczysz się z nim natychmiast – bezpiecznie i za darmo.  Kto ma teraz fizyczne monety w portfelu?

Zobacz bardzo pozytywne i skierowane głównie do młodych odbiorców (ale nie tylko) wideo promujące tę funkcję. Wreszcie mamy dobre reklamy bankowych mobilnych metod płatności!

https://youtu.be/hAVk-x-biqY

Więcej informacji na temat działania usługi znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej.

* Usługa oznaczania odbiorców przelewu na telefon dostępna jest w aplikacjach mobilnych wydanych przez Bank Millennium, BZ WBK, ING i mBank.

źródło: BLIK