4 bezpłatne aplikacje z radarem pogodowym na smartfona

Oto 4 najlepsze darmowe pogodowe aplikacje mobilne na iOS-a i Androida, które wyświetlają prognozę pogody na mapach z meteogramami w czasie rzeczywistym, dzięki czemu nie powinien zaskoczyć Cię deszcz, upał ub burza.

TOP 4 radarowe aplikacje mobilne z prognozą pogody

Lato zawitało już na dobre i wiele osób spędza coraz więcej czasu na świeżym powietrzum, ciesząc się słoneczną pogodą na plaży, nad wodzie, wędrując po górach albo w lesie nad jeziorem.

W okresie letnim ciężko jest przewidzieć tak gwałtowne zjawiska jak burze, które pojawiają się nagle i częściej. Chociaż prognoza pogody w domyślnej aplikacji Pogoda na iPhone’ie lub na urządzeniach z Androidem pokazuje godzinne szanse na opady lub burze, bardzo szybko zmienia się i nie zawsze się sprawdza. Jeśli planujesz dzień na łowienie ryb, pływanie łódką na jeziorze lub leśne wędrówki, to najlepiej sprawdzi się aplikacja radarowa, która na pokazuje mapy pogody w czasie rzeczywistym.

Jeśli poważnie myślisz o tym, jak najlepiej wykorzystać swój czas na świeżym powietrzu, musisz dokładnie wiedzieć, gdzie i kiedy pojawią się konkretne fronty atmosferyczne, w jakim kierunku się poruszają i jak szybko. Dostępnych jest wiele pogodowych aplikacji radarowych, z których większość jest bezpłatna i posiada wiele dodatków za pośrednictwem zakupów w aplikacji.

Przeczytaj także: Szczegółowa prognoza pogody w aplikacji Facebooka

4 najlepsze mobilne aplikacje radarowe z prognozą pogody na urządzenia z systemami Android i iOS ?☔️

Oto cztery radarowe aplikacje pogodowe na iOS-a i Androida, które dobrze sobie radzą z profesjonalnym przewidywaniem i wyświetlaniem meteogramów pogody:

MyRadar Weather Radar (ikona aplikacji)MyRadar

MyRadar to bezpłatna aplikacja pogodowa, która zawiera wszystko co powinna. Ma zarówno klasyczny rada, jak i HD, nałożony na wybrany obszar mapy. Animacja radarowa pokazuje zmiany pogody w ciągu 60, 90 lub 120 minut w 5 lub 10-minutowych odstępach, dając jasny obraz tego, w jakim kierunku i jak szybko przemieszcza się burza.

Istnieje wiele warstw, które można dodać do mapy prognozy w wybranej lokalizacji: temperatury, wiatry, zachmurzenie, ostrzeżenia, prognozy pogody (burza i śnieg), zdjęcia (które inni użytkownicy publikują, także można dodawać własne), dane lotnicze, dane o trzęsieniu ziemi i lokalizacje pożarów.

MyRadar Weather Radar (screens)
MyRadar Weather Radar (zrzuty ekranu)

Zakupy w aplikacji obejmują: usuwanie reklam (reklamy nie są zbyt uciążliwe, jedynie baner na dole ekranu, który usuniemy w wersji MyRadar Pro Weather Radar za ok. 2,99 USD), profesjonalny dodatek radarowy, który umożliwia dostęp do radaru NEXRAD Level II, umożliwiając wyświetlanie pogody na Apple Watchu, Hurricane Tracker i wykresy lotnicze (które są dostępne w ramach subskrypcji).

Aplikację MyRadar NOAA Weather Radar (od Aviation Data Systems, Inc) pobierzesz za darmo ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

NOAA Radar Pro: Weather Alerts (ikona)NOAA Weather Radar

Aplikacja National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA Weather Radar) oferuje zdjęcia radarowe, które zapętlają się w ciągu ostatniej godziny i pokazują prognozę dla Twojej lokalizacji.

Oprócz tego wyświetla ostrzeżenia o burzach, tornadach, powodziach, sztormach morskich, wiatrach, pożarach, huraganach, zimowych zamieciach i wielu innych. Obok zdjęć radarowych można wyświetlić także zdjęcia satelitarne (w przypadku zachmurzenia), dodać nakładkę z ilością deszczu lub śniegu.

Aktualizacja appki (która jest dostępna w ramach abonamentu, a nie jednorazową płatnością) powoduje, że dostajemy tracker huraganu, eliminujemy wyświetlanie reklam i otrzymujemy ostrzeżenia o zapisanych lokalizacjach.

NOAA Radar Pro: Weather Alerts (screen)
NOAA Radar Pro: Weather Alerts (zrzuty ekranu)

Aplikację NOAA Weather Radar (od Apalon Apps) pobierzemy tylko na iPhone’a, iPada lub Apple Watcha. Wersja Pro kosztuje 23,99 zł.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

WeatherBug - Radar, Forecast (ikona)WeatherBug

oprócz pętli radarowej z ostatniej godziny, mapy WeatherBug zawierają szereg użytecznych warstw, takich jak błyskawica, opady, pyłki, jakość powietrza, wskaźnik ciepła, prędkość wiatru i wiele innych. Zawiera również linki do pobliskich kamer na żywo i ostatnio przesłane zdjęcia. Subskrypcja usunie reklamy, które na początku nie są aż tak kłopotliwe.

 • Alarmy Spark™ Lightning: korzystając z całej sieci błyskawic, appka wysyła powiadomienia o niebezpieczeństwie z piorunami o 50% szybciej, dzięki czemu możesz przygotować się na trudne warunki pogodowe,
 • największa na świecie profesjonalna sieć pogodowa: WeatherBug posiada największe profesjonalne stacje meteorologiczne w Ameryce Północnej, które podają lokalne warunki pogodowe w czasie rzeczywistym,
 • 18 animowanych map: zapewnia najwięcej map pogody,
 • prognozy międzynarodowe: przygotuj się na pogodę za granicą dzięki prognozom pogodowym WeatherBug dla ponad 2,6 miliona lokalizacji na całym świecie,
 • dostosuj swoją pogodę: dostosuj swoje dane pogodowe, aby dopasować je do swoich osobistych potrzeb, dzięki możliwości zmiany kafelków pogodowych według własnych upodobań,
 • prognozy Lifestyles: niestandardowe prognozy pogody dla wszystkich działań związanych ze stylem życia, takich jak gry sportowe, golf, pielęgnacja trawników, alergie, pyłki, na zewnątrz i inne.
WeatherBug – Radar, Forecast (zrzuty ekranu)

Najważniejsze funkcje aplikacji:

 • powiadomienia o alertach: otrzymuj ostrzeżenia o pogodzie z WeatherBug, NWS i NOAA
 • aktualne warunki pogodowe: warunki pogodowe w czasie rzeczywistym dla lokalnych i zapisanych lokalizacji,
 • szczegółowe prognozy pogody: wiarygodne prognozy godzinowe i prognozy 10-dniowe
 • lokalne szczegóły dotyczące pyłków: przeglądaj lokalne i krajowe dane pyłkowe i dane,
 • dopplerowski Live Radar: animacja radaru dopplerowskiego dla informacji o opadach,
 • warunki na drogach w czasie rzeczywistym: wyświetl aktualne warunki na drodze, aby lepiej zaplanować swój dzień i podróż samochodem,
 • widok powiadomień: zobacz aktualne warunki pogodowe i otrzymuj powiadomienia w obszarze powiadomień,
 • precyzyjne dane pogodowe: prędkość wiatru, wskaźnik UV, obserwacje pogodowe i wiele więcej,
 • widgety pogodowe: dodaj informacje o pogodzie do ekranu głównego za pomocą widżetów pogodowych,
 • Hurricane Center: Śledź huragany za pomocą satelity i radaru i zobacz najnowsze prognozy huraganu
Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

The Weather Channel: Tracker (ikona aplikacji)The Weather Channel: Forecasts

Ta aplikacja oferuje prognozę radarową – pokazuje prognozę z 6-godzinnym wyprzedzeniem w oparciu o aktualnie dostępne dane. Posiada również inne użyteczne funkcje jak warstwy map: w tym wskaźnik UV, błyskawice, wskaźnik ciepła, przyszłe opady śniegu i „wskaźnik trudności jazdy”.

Oprócz radaru i map, aplikacja mobilna The Weather Channel: Forecasts posiada sekcje przeznaczone specjalnie dla takich aktywności, jak jazda na nartach, bieganie i „łódź i plaża”. Indeks GoRun uwzględnia temperaturę, wilgotność, opady i wiatr, prezentując w 10-punktowej skali  bieżące warunki pracy godzina po godzinie do następnego dnia.

Sekcja łódka i plaże zawiera dane pływowe, UV i wiatrowe, a sekcja narciarska pokazuje pobliskie warunki narciarskie.

Szybkie i intuicyjne prognozy pogody:

 • mały rozmiar aplikacji: nie marnuj miejsca w telefonie dzięki aplikacji pogodowej – ta aplikacja to tylko 4MB do pobrania,
 • zwiększona prędkość: uzyskaj informacje o pogodzie, których potrzebujesz, szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Aplikacja Weather Channel na Androida i iOS-a jest zoptymalizowana pod kątem wydajności,
 • piękny wygląd: szybka i płynna nawigacja po aplikacji dzięki przejrzystym interfejsom zaprojektowanym osobno dla urządzeń z systemem Android i iOS,
 • intuicyjne wykresy prognozy: poznaj pogodę przez następną godzinę, następne 15 dni, dzięki nowym i ulepszonym wykresom prognozy pogody.
The Weather Channel: Tracker (zrzuty ekranu)
The Weather Channel: Tracker (zrzuty ekranu)

Najważniejsze funkcje:

 • mapa pogody: mapa radarowa pozwala szybko zobaczyć jakiekolwiek opady w Twojej okolicy, w tym deszcz lub śnieg,
 • aktualne warunki: temperatura odczuwalna, wskaźnik ciepła, wilgotność, prędkość wiatru i inne,
 • prognozy: godzinowe, dzienne, tygodniowe, 10-dniowe i 15-dniowe.
 • szczegółowe informacje o pogodzie z wielu lokalizacji na całym świecie,
 • powiadomienia o stałej temperaturze na pasku stanu na Androidzie dla ulubionych lokalizacji.

Aplikacja The Weather Channel: Forecasts dostępna jest w sklapach z aplikacjami App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: The iPhone FAQ, App Store, Google Play