Szczegółowa prognoza pogody w aplikacji Facebooka

Od teraz można sprawdzić szczegółową prognozę pogody na Facebooku – wygląda na to, że aplikacja chce zastąpić inne mobilne pogodynki.

Prognoza pogody na Facebooku

Wygląda na to, że wszyscy korzystający z Facebooka mogą bezpiecznie usunąć aplikacje pogodowe ze swoich smartfonów – Facebook uruchomił dzisiaj nowa prognozę pogody dostępną bezpośrednio w aplikacji mobilnej na iPhone’a i smartfony z Androidem. Prognoza dostarczane jest przez serwis weather.com.

Nowa sekcja Pogoda dostępna jest bezpośrednio w kanale Aktualności w wersji desktopowej lub w menu aplikacji mobilnej. Funkcja dostarcza pełnej prognozy pogody na cały tydzień oraz pozwala sprawdzić szczegółową 24-godzinną prognozę. Obecnie mają do niej dostęp prawie wszyscy użytkownicy serwisu społecznościowego na świecie.

 

Aby uzyskać dostęp do szczegółowej prognozy pogody za pośrednictwem Facebook na urządzenia mobilne, należy uruchomić aplikację na urządzeniu i wybrać opcję Więcej w prawym dolnym rogu (menu hamburgerowe – trzy poziome kreski). Jeśli Pogoda nie jest widoczna, przewiń do dołu i stuknij w Zobacz więcej, aby rozwinąć ukryte opcje.

Pogoda w aplikacji mobilnej Facebooka (iOS) Ustawienia pogody w aplikacji Facebook (iOS)

Jeżeli masz włączone udostępnianie lokalizacji w aplikacji, to prognoza będzie od razu dostępna dla Twojej bieżącej lokalizacji. Aby dodać miasto ręcznie należy wybrać ikoną ustawień (koło zębate) w prawym górnym rogu. Możesz wyszukać dowolne miasto lub miejscowość oraz ustawić stopnie Celsjusza lub Fahrenheita. Można dodać dowolną liczbę miast, a wybierając jego nazwę przejdziesz do szczegółowej prognozy.

Miasta można dodawać i usuwać. Niestety przesuwanie palcem nie powoduje, że zmienia nam się prognoza dla wybranych miast (taka opcja jest dostępna w natywnej aplikacji pogodowej na iOS-a).

Wybierając Zobacz więcej – opcja znajduje się na samym dole sekcji Pogoda przejdziemy do szczegółowej prognozy pogody na stronie internetowej weather.com. Pod koniec miesiące użytkownicy będą mogą także włączyć powiadomienia Push dla prognoz z aplikacji mobilnej Facebooka.

Szczegóły pogody w weather.com przez Facebooka (screen) Szczegóły pogody w weather.com przez Facebooka (screen)

W przeglądarkowej wersji Facebooka prognoza pojawia się na samej górze Aktualności, tak jak dotychczas. Jedyną zmianą jest to, że klikając w wiadomość zostaniesz przeniesiony do pełnej prognozy na 5 dni.

źródło: Facebook