„Unravel Two – czyli druga część pana włóczki już dostępna!

Electronics Arts wydało właśnie drugą część uroczej platformówki „Unravel Two”, w której trzeba trochę pogłówkować, żeby doprowadzić włóczkowego bohatera do mety.

Unravel Two

Unravel 2 jest już dostępny i jest to tym razem słodka platformówka kooperacyjna, w której dołącza nowy włóczkowy niebieski bohater. Electronic Arts ogłosiło w minioną sobotę, że gra „Unravel 2” jest już dostępna. Jest to kontynuacja gry z 2016 roku, opracowanej przez szwedzkie studio niezależne Coldwood Interactive. Obie gry mają podstawową historię żywej kulki przędzy (Yarny), który używa własnej nici do manipulowania światem i rozwiązywania zagadek.

Zasadniczą różnicą w kontynuacji gry jest to, że istnieje dwóch Yarnyxh, którzy współpracują razem. Nowi bohaterowie mogą być kontrolowani przez jednego lub dwóch graczy. Po raz kolejny świat przedstawiony w grze jest piękny, z wieloma elementami drewnianymi, kamieniami i wodą. „Unravel Two” oferuje więcej różnorodności niż pierwsza część, a gra szybko przechodzi z lasu do dachu, na łąkę, aż do hali fabrycznej.

Bohaterowie drugiej części są bardziej skoczni, ich ruchy są szybsze niż w pierwszej części. Nie brakuje zręcznościowych elementów platformówki i łamigłówek, które trzeba rozwiązać, aby przedostać się dalej. Są też wrogowie, których należy unikać, pojawiają się w postaci cieni, a iskra prowadzi gracza przez wczesne poziomy, aby nauczyć się mechaniki.

Twórcy oparli wiele poziomów na swoich własnych wspomnieniach, gdy bawili się jako dzieci. I widać ich pasję w każdym elemencie, który przedstawili w tym tytule.

Yarny może mieć nie tylko czerwony i niebieski kolor – można je zmieniać i personalizować na różne sposoby. To spodoba się graczom, którzy lubią inne kolory lub mają problemy wizualne. Mimo że Yarny nie są konkretnymi postaciami, nie mają imion i osobowości, można spersonalizować je w awatary, które w pewien sposób reprezentują gracza. Można sprawić, by wyglądały słodko i niewinnie lub były bardziej bezczelne.

Oprócz głównej fabuły – osadzonej na wyspie – gracze mogą wybrać poziomy wyzwań, które są znacznie trudniejsze niż w głównej grze. Yarny pomagają sobie nawzajem w trudnych wyzwaniach, wykorzystując węzły i mosty lub zakotwiczając się. W przypadku niektórych zagadek łączą się w jeden motek włóczki.

Czerwony i niebieski Yarny z Unravel 2
Czerwony i niebieski Yarny z Unravel 2

W grze tzreba polegać na drugim bohaterze i choć kooperacja przypomina tę wykorzystaną w grze „A Way Out”, jest świetna indie game od EA. Nie mogę się doczekać gry ze znajomymi na PlayStation! Unravel 2 jest już dostępny na PlayStation 4, Windows PC i Xbox One od 69,90 zł.

źródła: EA via Polygon