Zapowiedź Cyberpunk 2077 – dystopijnego RPG od CD Projekt RED

Wreszcie pojawiły się bardzo długo wyczekiwane informacje na temat gry RPG „Cyberpunk 2077” od CD Projekt RED, już teraz możesz zobaczyć zapowiedź gry, o której więcej dowiemy się już 12 czerwca.

Cyberpunk 2077 (teaser + logo)

Polskie studio CD Projekt RED (twórcy „Wiedźmina”) udostępniło pierwszy teaser dystopijnej gry RPG pod tytułem „Cyberpunk 2077”. Zapowiedź wygląda bardzo obiecująco, choć niewiele na razie ujawniono, możemy podziwiać niesamowite latające pojazdy, ludzi z przyszłości, najnowocześniejszą broń i rozległy, gęsty pejzaż futurystycznego świata.

W ukrytym na filmie komunikacie CD Projekt Red twierdzi, że 12 czerwca pokaże więcej na swoim oficjalnym stoisku podczas E3 2018. Zapowiedź została zaprezentowana pod koniec konferencji prasowej Microsoftu, kiedy Xbox Chief Phil Spencer kończył swoją prezentację, kiedy stało się coś dziwnego. Zamigotały światła, głos Spencera ucichł – tak jakby hacker wkradł się na komputer z prezentacją i ją podmienił – na ekranie tuż za nim  pojawiły się długo wyczekiwane informacje na temat Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

Przeczytaj także: Cyber Strike to nowa cyberpunkowa gra mobilna typu run&shoot

Cyberpunk 2077 jest osadzona w fikcyjnym Night City, w zapuszczonej metropolii wciśniętej pomiędzy Los Angeles i San Francisco. Rząd USA praktycznie upadł, pozwalając dużym korporacjom na przejęcie terytorium i olbrzymią władzę nad miastem. Przestępczość jest powszechna, a przemytnicy, hakerzy i zabójcy dominują na ulicach.

Jeśli marzysz o grze w stylu Blade Runnera, która nie jest przygodówką typu point-and-click, jest to najprawdopodobniej najlepsza rzecz jaką dostaniemy. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć więcej na temat tego tytułu, o samej grze nie wspominając!

Kadr ze zwiastuna Cyberpunk 2077Kadr ze zwiastuna Cyberpunk 2077

Zwiastun prezentuje Night City – miejsce w fikcyjnym wszechświecie Cyberpunka.

To zobaczyliśmy: latające samochody, broń high-tech, reklamy holograficzne, cybernetyczne androidy-roboty i wysokie wieżowce. W odróżnieniu od początkowego zwiastuna, najnowsza zapowiedź gry Cyberpunk 2077 jest jasna i kolorowa, a jasnoniebieskie niebo widoczne jest w oddali. Wszechświat Cyberpunk, dla nieświadomych, został stworzony przez Mike’a Pondsmitha w 1988 roku wraz z wydaniem RPG w wersji Cyberpunk 2020.

Świat się rozpada. Megakorporacje kontrolują wszystkie sfery życia z wysokości swoich megalitycznych biurowców. Poniżej, ulicami rządzą naszprycowane gangi, technoszumowiny, i dilerzy nielegalnego braindance’u. Pomiędzy nimi – mieszanina dekadencji, seksu i popkultury na tle okrutnych zbrodni, skrajnego ubóstwa i obietnicy nieosiągalnego American Dream.

Jesteś V, cyberpunkiem. W tętniącym życiem i technologią świecie wzmocnionych cybernetycznie ulicznych wojowników, błyskotliwych netrunnerów i korpohakerów zaczyna się Twoja opowieść.

https://youtu.be/8X2kIfS6fb8

Co wiemy o grze? Szczerze mówiąc, niewiele. Zwiastun był krótki i służył tylko po to, aby dać nam ogólne wyobrażenie o tym, czego można się spodziewać po ogólnym motywie i treści gry. Jednak, podobnie jak w przypadku początkowej zapowiedzi Cyberpunk 2077, CD Projekt Red ukrył dość obszerną wiadomość w swoim najnowszym zwiastunie.

Jeśli nie chcesz czytać całej wiadomości, przejdę od razu do kilku najważniejszych informacji:

  • przede wszystkim Cyberpunk 2077 pozwoli nam stworzyć własną, całkowicie niestandardową postać, na której skupia się zwiastun, i która jest jedynie symbolem zastępczym,
  • dodatkowo, CD Projekt Red odsłoni więcej na temat gry na swoim stoisku podczas pełnego wydarzenia E3 2018, które odbędzie się we wtorek 12 czerwca 2018 r.
Ukryta wiadomość w zwiastunie Cyberpunk 2077
Ukryta wiadomość w zwiastunie Cyberpunk 2077

Znacznie łatwiej jest odczytać tę wiadomość, gdy zmienimy kolory:

Ukryta wiadomość Cyberpunk 2077 (negatyw)
Ukryta wiadomość Cyberpunk 2077 (negatyw)

Więcej na temat gry przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej: www.cyberpunk.net.