Serial „Próba niewinności” z misternie uknutą intrygą

Na Canal+ i nc+ go możemy oglądać najnowszy miniserial z gwiazdorską obsadą pod tytułem „Próba niewinności” opartym na kryminale Agathy Christie.

Ordeal by Innocence (serial, 2018)
Ordeal by Innocence (serial, 2018)

„Próba niewinności” (tyt. oryg. Ordeal by Innocence) to powieść z misternie skonstruowaną intrygą, nie pozwalającą oderwać się od lektury. Nic dziwnego, że książka należała do najbardziej cenionych przez samą Agathę Christie.

Nie ma wątpliwości, że znaną filantropkę Rachel Argyle zamordował jeden z mieszkańców jej rezydencji. Za winnego uznano Jacko – przybranego syna ofiary, czarną owcę rodu. Po dwóch latach niespodziewanie w progu domu zamordowanej staje dr Calgary i przedstawia dowody niewinności Jacko. To oznacza, że morderca wciąż jest na wolności. Nadszedł czas, by każdy z domowników udowodnił swoją niewinność…

Przeczytaj również: Pierwszy zwiastun filmu „Morderstwo w Orient Expressie”

Tak zaczyna się najnowszy miniserial „Próba niewinności”, który można oglądać na Canal+ oraz na platformie streamingowej nc+ go.

Zobacz zwiastun serialu:

Zdjęcia do 3-odcinkowego miniserialu BBC kręcono w 2017 roku, a premiera na świecie odbyła się 1 kwietnia 2018 roku. W Polsce emisja rozpoczęła się 4 czerwca 2018, a finałowy odcinek będziemy mogli obejrzeć w poniedziałek 18 czerwca br. – wtedy też wszystkie odcinki powinny być dostępne na nc+ go.

W serialu zagrali między innymi Bill Nighy, Catherine Keener, Matthew Goode, Eleanor Tomlinson, Ed Westwick, Anthony Boyle, Luke Treadaway, Morven Christie, Crystal Clarke, Ella Purnell i Alice Eve. Scenariusz do produkcji napisała Sara Phelps, a za reżyserię odpowiadała Sandra Goldbacher.

W zeszłym roku mogliśmy obejrzeć inny miniserial oparty na prozie Christie pt. „I nie było już nikogo” na HBO i platformie HBO GO.