Seria „Wyjaśniamy” pozwoli lepiej zrozumieć chaotyczny świat

Nowy serial dokumentalny oferowany przez serwis Netflix i stację Vox pod tytułem „Wyjaśniamy” (oryg. „Explained”) będzie co środę dostarczał przejrzystych i zdrowych informacji na temat chaotycznych zjawisk, kultur i procesów, które otaczają nas w dzisiejszym zakręconym świecie.

Explained (Wyjaśniamy od Netflix i Vox)
Explained (Wyjaśniamy od Netflix i Vox)

Nowa seria dokumentalna przygotowana przez serwis Netflix i Vox Entertainment zatytułowany „Wyjaśniamy” (z ang. „Explained”) to poradnik z odpowiedziami na nurtujące i najbardziej zakręcone pytania pojawiające się w obecnych czasach. Wraz z dokumentami rozwijającymi się w erze streamingu, współzałożycielka Vox Ezra Klein, znalazła się w idealną niszę, oferując krótkie filmy dokumentalne dla szerokiej publiczności serwisu streamingowego.

Pierwszy sezon będzie składał się z 20 odcinków, z których każdy będzie publikowany w kolejne środy. Autorzy zabawnymi i przekonującymi argumentami poruszają w nich różne tematy. Obejmują one wszystko od poważnej polityki po koreańską muzykę pop.

Największą siłą serii jest to, że w tak krótkim czasie potrafiono przedstawić i wyjaśnić czasem bardzo trudne i zagmatwane problemy.

Obejrzyj także inne seriale dokumentalne na Netfliksie:

Jakie tematy poruszają twórcy serialu „Wyjaśniamy” (Explained)?

Kadr serialu „Wyjaśniamy” na Netflixie
Kadr serialu „Wyjaśniamy” na Netflixie

W odcinku dotyczącym rasowych nierówności majątkowych eksperci w przystępny i zilustrowany opisują, w jaki sposób generacje instytucjonalnego rasizmu doprowadziły do ​​tej wciąż narastającej przepaści – nie tylko dyskutując o surowym bogactwie, ale także o właścicielach, wyzysku środków legislacyjnych i nierównomiernej agregacji zasobów.

Z kolei epizod dotyczący związków monogamicznych, udoskonalono mieszanką humoru i anegdotycznych doświadczeń za pomocą wywiadów, kończąc jak zawsze prawdziwymi informacjami jako wyrazistą puentę.

Patrząc szerzej na całą serię tych krótkich dokumentów, jest to odświeżająco przejrzysta informacja z mocnymi faktami, bez ukrywania czegokolwiek. Aby usatysfakcjonować każdego rodzaju widza, Netflix i Vox wzięli pod uwagę kontrowersyjne filmy dokumentalne o różnej tematyce, które rozpowszechniały podejrzane lub nieuzasadnione informacje, nawet całe kłamstwa, aby wszystkie nieścisłości wyjaśnić w zdrowej i merytorycznej formie.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix via Vox’s Netflix show “Explained,” explained oraz The Daily Dot