Konferencja WWDC 2018 odbędzie się 4 czerwca 2018 r.

Apple potwierdziło datę tegorocznej konferencji dla programistów WWDC na 4 czerwca 2018, podczas której zaprezentuje następną generację systemów operacyjnych iOS i macOS.

WWDC18 - Apple (4 czerwca 2018)

Konferencja Apple Worldwide Developers (WWDC18) odbędzie się w dniach od 4 do 8 czerwca 2018 roku w San Jose. Będzie to już 29. edycja wydarzenia organizowana przez firmę z Cupertino. Programiści mogą ubiegać się o bilety od 22 marca poprzez witrynę WWDC18 – losowo wybrani uczestnicy zostaną poinformowani do 23 marca.

Ubiegłoroczna impreza była pełna nowości w tym zapowiedziano HomePoda, nowego iMaca Pro, iOS 11, 10,5-calowego iPada Pro, system operacyjny macOS High Sierra, watchOS 4 i ARKit.

W tym roku spodziewamy się usłyszeć więcej o przyszłości systemów macOS i iOS 12. Możliwe, że zobaczymy także odnowione tańsze wersje iPadów i MacBooków, które dawno nie były aktualizowane.

Gwiazdą konferencji WWDC 2018 będzie mobilny system operacyjny iOS 12

Podczas tegorocznego wydarzenia największy nacisk zostanie bez wątpienia położony na tematy związane z przyszłością systemu iOS  – w szczególności wersji systemu iOS 12.

W tym roku firma Apple ma podobno skupić się głównie na niezawodności i wydajności systemu iOS 12 niż na nowych funkcjach – choć tych pewnie też nie zabraknie. Mówi się, że dopiero w przyszłym roku zobaczymy przeprojektowany ekran główny systemu i większe zmiany w interfejsie użytkownika.

Wszystkiego dowiemy się już 4 czerwca kiedy to podczas Keynote Tim Cook wraz z zespołem opowie o nowościach. Konferencja będzie transmitowana online i każdy będzie mógł obejrzeć je na swoim urządzeniu. O tym, jak oglądać streaming z wydarzenie poinformuję Was w osobnym wpisie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: developer.apple.com/wwdc

źródło: Apple