Polski serial kryminalny „Znaki” na AXN już tej jesieni

Kanał AXN Polska wyemituje już tej jesieni nowy polski serial kryminalny pod tytułem „Znaki” – europejski oddział Sony Pictures Television już rozpoczął nagrywanie zdjęć do serialu.

AXN Polska (logo)

W maju, Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe w Polsce, właściciel kanałów  AXN, rozpoczął zdjęcia do nowego serialu pt. „Znaki”. Na ekranie zobaczymy m.in. Andrzeja Konopkę (Róża, Ziarno prawdy, Powidoki, Pakt), Helenę Sujecką (Chce się żyć, Być jak Kazimierz Deyna, Yuma), Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik (33 sceny z życia, Body/Ciało, Atak paniki) oraz Helenę Englert (Układ zamknięty, Barwy szczęścia). Za realizację odpowiada ATM Grupa. Premiera powstającej w Górach Sowich 8-odcinkowej produkcji przewidziana jest na jesień 2018 roku w AXN.

O czym będzie serial „Znaki”?

W malowniczych plenerach Gór Sowich ginie studentka. Tajemniczą i okrutną egzekucją żyją media w całej Polsce. Śledztwo podąża w wielu kierunkach, jednak sprawa nie zostaje rozwiązana. Po latach, w tej samej miejscowości, dochodzi do kolejnej zbrodni. Śledztwo prowadzi komisarz Trela (Andrzej Konopka), który, by dotrzeć do prawdy, musi przełamać zmowę milczenia panującą w miasteczku. Serial to połączenie gatunków, kryminału z elementami mystery i thrillera obyczajowego.

– Znaki to kolejna, po Zbrodni, Rewirze oraz Ultraviolecie, lokalna produkcja SPT w Polsce. Jesteśmy otwarci na ciekawe projekty i eksperymenty, chcemy testować różne gatunki, a Znaki, serial crime mystery, idealnie wpasowuje się w tę strategię. – powiedział John Rossiter, General Manager SPT CE. Zamierzamy inwestować w kolejne oryginalne produkcje w tym regionie, szczególnie w Polsce” dodaje.

Przeczytaj także: „1983” taki będzie tytuł pierwszego polskiego serialu Netflixa

Serial wyreżyserują Jakub Miszczak (Sprawiedliwi – Wydział kryminalny, Licencja na wychowanie) i Marcin Ziębiński (Kiedy rozum śpi, Dublerzy). Za scenariusz odpowiadają Błażej Przygodzki (Sprawiedliwi – Wydział kryminalny, Policjantki i Policjanci, Licencja na wychowanie), Paulina Murawska (Ultraviolet, Komisarz Alex, Być jak Kazimierz Deyna), Wojciech Miłoszewski (Wataha, Prokurator).

Premiera serialu „Znaki” zaplanowana jest na jesień 2018 roku.

źródło: informacja prasowa