Etui „Tesla” dla iPhone’a X zasilane energią słoneczną

Rosyjski producent akcesoriów Caviar, rozpoczyna sprzedaż etui „Tesla – Limited Edition” wraz z iPhone’em X w cenie 4555 dolarów – Elon Musk będzie pierwszym użytkownikiem tego cuda.

iPhone X Tesla Limited Edition w skrzynce (od Caviar)

Po raz pierwszy iPhone X tesla został zapowiedziany w listopadzie ubiegłego roku, a teraz firma Caviar wyda limitowane etui Tesla – Limited Edition na tego smartfona z dużym panelem słonecznym na tylnej obudowie. W razie potrzeby specjalnie zaprojektowana bateria słoneczna będzie zasilała iPhone’a X poprzez naciśnięcie przycisku z tyłu obudowy.

Firma zamiast sprzedawać samą obudowę (etui) Tesla, będzie oferowała to akcesorium wraz z iPhone’em X. Całkowita grubość tego urządzenia jest znacznie większa w porównaniu do oryginału z uwagi na panel słoneczny. Grubość zwiększy się o 7,7 mm do 16,2 mm, przez co tylny aparat jest w zagłębieniu.

Samo etui wykonano z włókna węglowego, który otacza odporny na wstrząsy panel słoneczny. Po bokach znajdują się anodowe przyciski z pozłacanymi dekoracyjnymi elementami z tyłu. Co ciekawe nawet z dodatkowym panelem słonecznym, całe urządzenie zapewnia odporność IP67 na wodę i kurz.

Przeczytaj także: Oto etui, które zamienią wygląd iPhone’a X w kultowe produkty Apple’a

Podczas gdy pierwotna produkcja była zaplanowana na 99 sztuk, firma twierdzi, że przekroczyła tę liczbę w zamówieniach wstępnych jeszcze w trakcie rozwoju produktu. W sumie do sprzedaży trafi 999 sztuk tego akcesorium. Każde urządzenie będzie indywidualnie numerowane w kolejności, w jakiej zostały wyprodukowane.

Etui iPhone X Tesla Limited Edition (Caviar)

Pierwszy egzemplarz przeznaczony jest dla Elona Muska i będzie zawierał dodatkowo grawerowane zdanie „Made on Earth by Humans”, jako hołd dla Tesli Elona Muska wystrzelonej w kosmos przez SpaceX. Caviar wyjaśnia, że ​​firma została zainspirowana przez „trzech ludzi nauki”, w skład których wchodzą Nikola Tesla, współzałożyciel Apple’a Steve Jobs oraz Elon Musk.

Caviar sprzedaje iPhone X Tesla z 64 GB pamięci za 284 000 rubli (4 555 USD), natomiast model 256 GB kosztuje 299 000 rubli (4 805 USD), nie wliczając w to podatków i ceł. Warto zauważyć, że płatność jest wymagana tylko po przeprowadzeniu kontroli, a transakcja dokonywana jest „w towarzystwie osobistego konsultanta” – chociaż nie jest jasne, co to dokładnie oznacza.

Jeśli ktoś ma ochotę, to może na własną odpowiedzialność kupić i nosić takie świecidełko… Akcesorium dostępne jest na oficjalnej stronie producenta.

Zrzut ekranu ze strony producenta
Zrzut ekranu ze strony producenta

źródło: Caviar via Apple Insider