Szwedzki serial „Prawnik” to dobra pozycja dla miłośników kryminałów

Na Ale kino+ Polska i nc+ go możecie oglądać kolejny dobry skandynawski serial kryminalny pod tytułem „Prawnik” od twórców „Mostu nad Sundem”.

Serial „Prawnik” (oryg. Advokaten)

Serial „Prawnik” (oryg. „Advokaten”)  stworzony został przez mistrzów szwedzkiego kryminału, twórców „Szybkiego cashu” i „Mostu nad Sundem” Jensa Lapidusa, Hansa Rosenfeldta i Michaela Hjortha.

Serial nadawany jest od 6 maja na kanale Ale kino+ Polska o godzinie 20.10 – w każdą niedzielę emitowane są dwa odcinki, a powtórki można obejrzeć w środy o 22.10. Dla tych, którzy przegapili pierwsze cztery odcinki mamy dobrą wiadomość, bowiem można je także obejrzeć online w serwisie streamingowym nc+ go.

Frank Nordling jest młodym i wyjątkowo obiecującym prawnikiem. Kiedy dowiaduje się prawdy o śmierci swoich rodziców, cały jego świat się rozpada.

Jako dziecko, wraz z siostrą Sarą był świadkiem śmierci rodziców w wyniku eksplozji spowodowanej przez bombę samochodową. Jako dorosły mężczyzna, Frank odkrywa, że rodzice zostali zamordowani przez jednego z przywódców przestępczego podziemia w Kopenhadze, Thomasa Waldmana. Mężczyzna jest jednym z najbardziej znanych klientów kancelarii, w której pracuje Frank – przedsiębiorcą, któremu firma wielokrotnie pomagała uniknąć sprawiedliwości…

Aby pomścić swoich rodziców Frank musi przeniknąć do organizacji Waldmana i stać się jego osobistym prawnikiem. Czy poradzi sobie z odstawieniem emocji podczas wykonywania obowiązków służbowych? Czy to jest warte swojej ceny i kto kogo tak naprawdę oszukuje?

Informacje o serialu „Prawnik”:

  • tytuł: „Prawnik” (oryginalny Advokaten AKA The Lawyer)
  • premiera: 26 lutego 2018 (Szwecja), 6 maja 2018 r. (Ale kino+ Polska)
  • liczba odcinków: 10 (1 sezon), czas trwania odcinka 45 minut
  • język: szwedzki i duński (PL lektor/napisy)
  • serial kryminalny, Szwecja/Francja, 2018, 60 min. 
  • reżyseria: Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth / Geir Henning Hopland, twórcy: Jens Lapidus
  • obsada: Alexander Karim (Frank Nordling), Malin Buska (Sara Khalil), Thomas Bo Larsen (Thomas Waldman), Nicolaj Kopernikus (Svend-Erik Wisén), Johannes Lassen (Markos), Sara Hjort Ditlevsen (Therese Waldman).

źródło: AleKino+ Polska