„1983” taki będzie tytuł pierwszego polskiego serialu Netflixa

Netflix ujawnił dzisiaj tytuł pierwszego polskiego oryginalnego serialu – będzie to „1983”. Historia w całości realizowana jest w Polsce i opowiada przerażającą historię political-fiction, w której zapewne znajdziemy wiele odniesień do obecnych czasów.

1983 - tytuł pierwszego polskiego serialu Netfliksa

Znamy coraz więcej szczegółów na temat zapowiedzianego w zeszłym roku polskiego oryginalnego serialu Netfliksa. Wiemy, że za reżyserię odpowiadają Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska, za zdjęcia Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak, za scenografię Anna Anosowicz, a za kostiumy Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

W zatytułowanym serialu „1983” wystąpią między innymi Więckiewicz i Musiał. W „1983” Robert Więckiewicz wciela się w skompromitowanego oficera śledczego, a Maciej Musiał w pełnego ideałów studenta prawa. W serialu zobaczymy także takich aktorów jak: Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska.

Zdjęcia do serialu kręcone są w czterech lokalizacjach w Polsce: Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku.

Opis fabuły serialu „1983”:

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Netflix Original: 1983

Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Tytuł ma zostać udostępniony na platformie jeszcze w 2018 roku.

– Nasza historia ma wiele złożonych warstw: można w niej znaleźć przygodę, kryminał i thriller szpiegowski z fascynującymi bohaterami, którzy sprawią, że widzowie nie będą chcieli oderwać wzroku od ekranu – tak jak w każdym wspaniałym serialu od Netflix – komentuje Agnieszka Holland.

– Niezmiernie cieszymy się, że możemy pokazać tę alternatywną wersję historii w porywającym thrillerze, i to z tak niesamowitą polską obsadą. Kontynuujemy owocną współpracę z nominowaną do Oscara Agnieszką Holland i jej wspaniałym zespołem. Jestem przekonany, że „1983” spodoba się nie tylko do polskim widzom, ale i widowni Netflix na całym świecie – mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. międzynarodowych treści oryginalnych.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza „1983” jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshalli Robert Zotnowski ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródła: Netflix via Wirtualnemedia.pl