Ukraińcy już mogą płacić za pomocą Apple Pay

Płatności mobilne Apple Pay dostępne są już oficjalnie od dzisiaj na Ukrainie oraz w brytyjskim banku mobilnym Monzo.

Apple Pay na Ukrainie i w Monzo

Klienci, którzy korzystają z usług PrivatBank, mogą teraz rejestrować swoje karty na swoich iPhone’ach, iPadach, Apple Watchach i Macach. Ukraiński minister finansów ogłosił tę radosną nowinę na swoim profilu na Facebooku.

Wsparcie dla Apple Pay pojawiło się również w Monzo, brytyjskim banku przyszłości, który jest bankiem mobilnym umożliwiającym klientom dostęp do swoich usług tylko za pośrednictwem aplikacji mobilnej na iOS-a i Androida. Pomimo swojej innowacyjnej marki, Monzo potrzebowało sporo czasu na wdrożenie obsługi zbliżeniowych płatności mobilnych Apple’a.

Jak zawsze, właściciele urządzeń Apple mogą po prostu skonfigurować swoje karty PrivatBank i Monzo za pomocą aplikacji Wallet.

Jednym z problemów związanych z używaniem karty Monzo z Apple Pay jest to, że po wykonaniu transakcji użytkownik otrzymuje zduplikowane powiadomienia : jedno z aplikacji mobilnej Menzo, a drugie z appki systemowej Wallet. W systemie iOS 11 nie można wyłączyć powiadomień dla tylko jednej karty, więc użytkownicy muszą całkowicie wyłączyć powiadomienia z Walleta lub w Monzo.

Przeczytaj także: Google Pay dostępne w przeglądarkach na komputerze i iOS-ie

Apple Pay pozwala klientom płacić zbliżeniowo iPhone’em lub Apple Watchem w sklepach stacjonarnych po zbliżeniu ich do terminala płatniczego. Autoryzacja zakupu jest tak prosta, jak skanowanie odcisków palców za pomocą Touch ID lub patrzenie na wyświetlacz w celu identyfikacji twarzy na iPhone’ie X. Nie ma dodatkowej opłaty za korzystanie z Apple Pay. Można także skorzystać z usługi Apple Pay w sklepach internetowych z przyciskiem Apple Pay.

Apple Pay jest obsługiwany natywnie na MacBooku Pro z ekranem dotykowym, ale starsze komputery Mac obsługują również zakupy w Apple Pay, przekazując autoryzację transakcji do pobliskiego urządzenia z systemem iOS.

Apple Pay został wprowadzony na rynek w 2014 r., wraz z premierą iPhone’a 6.Tim Cook zapowiedział w tym miesiącu, że Apple Pay pojawi się wkrótce w tym roku także w Polsce i Norwegii, więc wszyscy czekają z niecierpliwością na taką możliwość. Niestety nie znamy dokładnej daty, a o starcie usługi dowiemy się zapewne w dniu jej premiery.

źródło: 9TO5Mac