Tim Cook oficjalnie o tym, że Apple Pay pojawi się wkrótce w Polsce

Płatności mobilne Apple Pay dostępne są już w wielu krajach na świecie, ale jest kilka miejsc gdzie użytkownicy wciąż czekają na tę usługę – wczoraj Tim Cook potwierdził, że trafi ona wkrótce do Polski, Norwegii i na Ukrainę.

Apple Pay na Ukrainie, w Polsce i Norwegii jeszcze w tym roku (via Tim Cook)

Apple stara się nadgonić Google’a i bardzo powoli wypełnia luki w krajach, w których nie jest dostępna jej forma płatności mobilnych Apple Pay. Podczas wczorajszej rozmowy o wynikach finansowych za miniony kwartał br., dyrektor generalny firmy Tim Cook ogłosił, że w „najbliższej przyszłości” Apple Pay oficjalnie rozszerzy się na Ukrainę, Polskę i Norwegię.

Niestety Cook nie podał żadnych konkretnych szczegółów i daty uruchomienia Apple Pay dla żadnego z tych krajów. CEO zapowiedział, że dalsze informacje będą pojawiały się oficjalnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Polacy będą mogli korzystać w pełni ze swoich iPhone’ów, płacąc nimi za pomocą Apple Pay jeszcze w tym roku.

Cook podczas rozmowy wspomniał także o aktywacjach usługi Apple Pay, wskazując, że odnotowała ona dwukrotny wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. Tymczasem łączna liczba transakcji dla opcji płatności mobilnych potroiła się. Rozszerzenie Apple Pay o usługi transportowe, takie jak to, które jest dostępne w Japonii, przyczyniło się do jej znacznej popularności w Tokio.

Przeczytaj także: Stan mobilnych płatności zbliżeniowych w Polsce (4Q 2017)

Dla klientów z Ukrainy, Polski i Norwegii, którzy cierpliwie czekają na wypróbowanie Apple Pay już od kilku lat, jest to dobra i wreszcie oficjalna wiadomość. Lepiej późno niż wcale, prawda?

źródło: Apple via MacRumors – Apple Pay to Launch in Norway, Poland, and Ukraine Soon, iPhone Hacks – Apple Pay is Expanding to Ukraine, Poland, and Norway Soon