Google Pay dostępne w przeglądarkach na komputerze i iOS-ie

Google wprowadza możliwość płacenia w internecie za pośrednictwem Google Pay w przeglądarkach komputerowych oraz na iPhone’ie i iPadzie.

Buy with GPay (internet i iOS)

Od kiedy Apple Pay zmieniło nazwę na Google Pay – jako jednolite rozwiązanie płatnicze Google’a – wprowadzono szereg nowych funkcji. Google Pay zaczyna teraz wyświetlać się w przeglądarkach internetowych na komputerach i innych platformach mobilnych niż Android, czyli pod iOS-em.

Firma Google ogłosiła dzisiaj, że zaczyna wdrażać płatności na komputerach i urządzeniach mobilnych z systemem iOS za pośrednictwem przeglądarek internetowych. Kiedy w styczniu ogłoszono rebranding Androida Pay, wybrane witryny i pierwsi partnerzy już wykorzystali nową markę, ale podstawowa funkcjonalność pozostała w większości niezmieniona w stosunku do Zapłać za pomocą Google (Pay with Google).

W lutym aplikacja na Androida została całkowicie przeprojektowana, a system iOS zyskał nową aplikację Google Pay Send (aplikacja dostępna w amerykańskim sklepie App Store), która zastąpiła Google Wallet od momentu powstania GPay.

Najnowsza zmiana dotyczy także sposobu płatności w internecie, od teraz pojawiać się będzie przycisk Pay with GPay (Kup za pomocą Google Pay) w przeglądarkach Chrome, Safari i Firefox – bez względu na urządzenie. Google przypomina również użytkownikom, którzy dodali i zapisali kartę kredytową lub debetową, że będzie ona zawsze powiązana z ich kontem i dostępna na innych urządzeniach, a mianowicie na iPhone’ach.

Buy with GPay (Safari, Mac)
Buy with GPay (Safari, Mac)

W ostatnich tygodniach pojawiła się również usługa Google Pay, która zapewnia obsługę płatności w środkach komunikacji miejskiej, a także integracja z Asystentem Google.

Google przypomina także o swoich atrakcyjnych promocjach aktywizujących, które mają na celu przyśpieszyć pozyskanie jak największej liczby użytkowników, bowiem konkurencja nie śpi… Zgodnie z ostatnimi oficjalnymi informacjami od samego Tima Cooka, Apple Pay wkracza do Polski i z pewnością będzie cieszyło się spora popularnością wśród użytkowników iPhone’ów.

Promocje Google Pay
Promocje Google Pay

Zobacz także: Płacąc Google Pay możesz zdobyć 40 zł na zakupy w Google Play

źródła: 9TO5Google via Google Blog – 5 ways Google Pay can save you time and money at checkout