iPhone 7 może mieć problem z mikrofonem pod iOS 11.3.x

Niektórzy użytkownicy modeli telefonów iPhone 7 i 7 Plus mają problem z działaniem mikrofonu smartfona, po aktualizacji do systemu iOS 11.3 lub nowszego.

iPhone 7 (system iOS 11.3 lub nowszy) a działanie mikrofonu

Według serwisu AppleInsider, firma Apple już wie o problemie związanym z działaniem mikrofonu w niektórych modelach iPhone’ów 7 i 7 Plus, których system został zaktualizowany do iOS 11.3 lub nowszego.

Telefony z tym defektem mogą uniemożliwiać właścicielom bycie słyszanym podczas rozmowy przez FaceTime’a, podczas tradycyjnych rozmów telefonicznych lub w trybie głośnomówiącym. Co ciekawe dotyczy to tylko iPhone’ów 7 z systemem iOS 11.3 lub nowszym. Na szczęście nie jest to wielka skala i występuje bardzo rzadko – niemniej usterka wymaga naprawy.

Zgodnie z wewnętrznym dokumentem przesłanym do autoryzowanych serwisów, do którego dotarł serwis MacRumors, technicy powinni poprosić użytkowników o odłączenie akcesoriów audio, a następnie przeprowadzić diagnostykę, jeśli problem się powtarza.

Na wadliwych iPhone’ach 7 może pojawiać się komunikat typu: „Urządzenie nie może znaleźć stacji dokującej” lub „Nieobsługiwane akcesorium”– jeżeli widzisz podobne okienka z komunikatem w sytuacji, w której nie powinny się pojawiać, może to oznaczać, że twój iPhone wymaga naprawy.

Przeczytaj także: Jak sprawdzić czy musisz wymienić baterię iPhone’a?

Co najważniejsze, w przypadku tego konkretnego problemu Apple prawdopodobnie pozwoli serwisom przyjmować urządzenia do bezpłatnej naprawy lub wymiany, nawet jeśli już skończyła się gwarancja.

Powiązanie problemu z mikrofonu z aktualizacją systemu iOS sugeruje błąd oprogramowania, ale prawdopodobnie jest to związane z usterką sprzętu lub brakiem kompatybilności, skoro samo Apple sugeruje oddanie urządzenia do serwisu.

Osoby, które uważają, że ich iPhone ma podobny problem, powinny skontaktować się najpierw z pomocą firmy Apple lub porozmawiać ze specjalistami w autoryzowanym serwisiem Apple’a. Nie będę wspominał o tym, że nie należy naprawić iPhone’a na własną rękę, bo możecie utracić prawo do wymiany itp.

źródło: Apple Insider – Apple says mic problem affecting some iPhone 7 models with iOS 11.3 or later