„Hero” interaktywny syryjski horror VR z historią w tle

Przeżyj horror syryjskiego nalotu w interaktywnym filmie „Hero” opowiedzianym w wirtualnej rzeczywistości – to nowe, multisensoryczne doświadczenie filmowe.

Film VR „Hero” od iNK Stories (Tribeca, Sundance)

Film „Hero”, stworzony przez zespół Navida Khonsariego (perskiego pochodzenia reżyser filmowy), jest multisensorycznym interaktywnym doświadczeniem, które przenosi widza do miasta w Syrii tuż przed nalotem. Jesteśmy zarazem widzem i uczestnikiem od pierwszych minut przed i po upadku bomby, która niszczy wszystko wokół nas.

W tym interaktywnym spektaklu stworzonym w wirtualnej rzeczywistości stajemy się częścią społeczności i tytułowym bohaterem opowieści. Brzmi bardzo poważnie, ale to jest cały sens tego doświadczenia – pozwolić widzowi poczuć oraz zrozumieć, że może ratować życie i mieć wpływ na historię.

Podczas pokazu niezbędna jest niestety specjalna aparatura: zestaw słuchawkowy, pomieszczenie inscenizacyjne. W skład urządzeń, które dostarczają niezapomnianych doznań VR wchodzą: plecak wibracyjny HP VR Z i zestaw słuchawkowy StarVR. Pokazowi towarzyszy złowieszcza muzyka odtwarzana przez 32 głośniki Dolby DTS: X a także wyczuwalny w powietrzu zapach dymu, które mają stworzyć autentyczną atmosferę wydarzeń.

Przeczytaj także: „Tabel” – eksperymentalny film VR od Google’a

Wszystko to wraz z fizycznymi rekwizytami ma za zadanie stworzyć prawdziwe doświadczenia z udziałem wirtualnej rzeczywistości. Jak wspomina Cherlynn Low z Engadget, około 80 proc. użytkowników jest pod ogromnym wrażeniem i w lekkim szoku. Z tego powodu zespół przygotował także specjalne pomieszczenie, do którego widzowie musza udać się po pokazie, aby dojść do siebie podczas 7-minutowej sesji…

Film „Hero” VR – obraz z syryjską rodziną

Oprócz wybrania odpowiednich rekwizytów, aby stworzyć odpowiednią atmosferę poza doświadczeniem VR, Khonsari i jego zespół również dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć realistycznie wyglądający cyfrowy świat.

Chociaż pomysł Khonsariego na „hero” pojawił się około dwa lata temu, u szczytu wojny domowej w Syrii, w tym miesiącu wydarzenia stały się jeszcze bardziej aktualne, po tym jak Wielka Brytania, Francja i USA wystrzeliły pociski w regionie Bliskiego Wschodu.

Zobacz oficjalny zwiastun filmu:

Jeśli chcesz wcielić się i przeżyć wydarzenia w wirtualnym „Hero” – pokaz jest dostępny podczas festiwalu Tribeca VR Arcade od 20 do 28 kwietnia 2018 r. Khonsari i jego zespół ze studia produkcyjnego iNK Stories chcą kontynuować dalszą projekcję swojego dzieła. „Hero” zadebiutował na festiwalu w Sundance i od tego czasu udoskonalono projekt o nowe animacje oraz rekwizyty.

Pokaz filmu VR pt. „Hero” podczas festiwalu Tribeca 2018

Twórcy uważają, że ​​dogłębne, oparte na prawdziwej historii doświadczenie, jakim jest ich wyjątkowy film, jest najlepszym sposobem na przyciągnięcie publiczności z głównego nurtu do wirtualnej rzeczywistości. „hero” ma być udostępniony wszystkim, dzięki specjalnym pokazom w muzeach na całym świecie.

źródło: Engadget via iNK Stories