„Tabel” – eksperymentalny film VR od Google’a

Rozejrzyj się, posłuchaj – to jest „Tabel”, eksperymentalny film nakręcony w 360 stopniach w ramach projektu Art Copy and Code Google’a.

„Tabel” - eksperymentalny film VR od Google'a

Google udostępniło interaktywny film pt. „Tabel”, którego akcja rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości.

Widz znajduje się w centralnym miejscu akcji, która rozgrywa się w ekskluzywnej restauracji. Dzięki nagraniu w 360° można brać udział w jednej z sześciu fabuł, które skupione są wokół wybranych rozmów w restauracji. „Tabel” wykorzystuje unikalną technikę 9-kanałowego audio, która pozwala śledzić naraz tylko jedną historię lub przeskakiwać między historiami – wystarczy się rozejrzeć wokół. Do nagrania filmu wykorzystano aż 16 kamer.

W miarę upływu czasu akcja się rozkręca i i wzrasta temperatura w przenośni i dosłownie a Ty stajesz się centralną postacią w historii…

Google jako pierwsze uruchomiło taki projekt, w którym mamy do czynienia z doświadczeniem wirtualnej rzeczywistości w połączeniu z problemem zmiany klimatu. „Tabel” został stworzony w taki sposób, aby można go było oglądać na jak największej liczbie platform i na wiele sposobów, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych.

Film stworzono w  WebVR, dzięki czemu można go łatwo przeglądać na dowolnym smartfonie za pośrednictwem przeglądarki Chrome w trybie wideo 360 stopni lub przez zestaw VR. Doświadczenie podczas oglądania filmu jest jeszcze bardziej oddziaływujące na widza, jeśli skorzystamy z aplikacji Daydream View lub Google Cardboard. Nowatorski film „Tabel” był kręcony przy użyciu Odyssey, kamery Jump stworzonej przez Google i GoPro.

Tabel - kręcony w 360 stopniach, 9 kanałów audio

„Tabel” to najnowsza seria eksperymentów projektu Art Copy and Code firmy Google. Ciekawe, jakie jeszcze doświadczenia czekają nas w wirtualnej rzeczywistości? Czy dzięki technologii VR już wkrótce staniemy się częścią filmu?

Film możesz obejrzeć pod adresem: tabel.withgoogle.com/film

źródło: The Keyword (Google Blog) – Look around, listen in. This is “Tabel,” an experimental VR film.