Gra „Puzzle Fighter” w sklepach z aplikacjami tylko do 1 lipca!

Firma Capcom zakończy wsparcie dla gry mobilnej „Puzzle Fighter” 31 lipca 2018 roku i usunie ją ze sklepów App Store i Google Play 1 lipca – gra była dostępna krócej niż rok od premiery.

Puzzle Fighter (Capcom) dostępne do 31 lipca 2018 r.

Capcom ogłosiło w piątek na swoim blogu, że kończy wspierać swoją darmowej grę mobilna zatytułowaną „Puzzle Fighter”.

Zakupy w aplikacji będą dostępne do 23 kwietnia br., a sama gra zostanie usunięta ze sklepów z aplikacjami App Store i Google Play za około dwa miesiące 1 lipca 2018 r. Serwery gry zostaną natomiast zamknięte 31 lipca, co po tym czasie uniemożliwi odtworzenie postępów w grze.

„Puzzle Fighter” to dość ciekawa logiczna gra mobilna, w której gracze dopasowują kolorowe klejnoty, aby usunąć je z ekranu. W grze pojawiają się także postacie z różnych tytułów Capcom, takie jak Mega Man i Ryu Street Fighter. Co ciekawe pojawią się bezpłatnie także Regina, Dr Wily (już są dostępne) i Ada Wong (od najbliższego  poniedziałku) oraz etapy Darminor i Uroboros Laboratory, aby fani mogli cieszyć się nimi do czasu końca gry.

Przeczytaj również: Mega Man Mobile 1-6 od Capcom już 5 stycznia

Ścieżka dźwiękowa gry jest już dostępna do streamowania online za darmo za pośrednictwem serwisu SoundCloud (możesz posłuchać w playerze poniżej). Ponadto poprzednie specjalne wydarzenie specjalne w trybie klasycznym będą dostępne przez cały czas aż do wyłączenia serwerów.

Gra została wydana zaledwie kilka miesięcy temu w listopadzie 2017 roku. Z powodu usunięcia gry ze sklepów Capcom postanowiło podarować graczom darmową walutę (10 000 monet) do wykorzystania przez resztę życia „Puzzle Fighter”, a każde zakupione monety mogą być wykorzystana aż do wyłączenia serwerów gry.

Puzzle Fighter zostało stworzone i utrzymywane przez Capcom Vancouver z dość dobrym wynikiem: ponad 500 000 pobrań w Sklepie Play i średnią oceną 4,2 na pięć gwiazdek. Studio mówi, że usuwa tę pozycję, aby skupić swoją uwagę na grze Dead Rising.

Grę „Puzzle Fighter” pobierzesz jeszcze przez 2 miesiące, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Android Police via Capcom