Duński serial „The Rain” zapowiada się emocjonująco i mrocznie

Serwis Netflix udostępnił dzisiaj zwiastun swojej pierwszej duńskiej produkcji oryginalnej pod tytułem „The Rain” (z ang. „Deszcz”) – premiera już 4 maja 2018 r.

"The Rain" Netflix original (4 maja 2018 r.)

Po sukcesie niemieckiej serii science-fiction DARK, pierwsza skandynawska seria Netfliksa zatytułowana „The Rain” ma być kolejną historią z dystopijnym, postapokaliptycznym spiskiem w tle.

W serialu występują między innymi Johansen Bah Kuhnke (Force Majeure), serial stworzony został przez Jannika Tai Mosholta (Borgen, Rita, Follow the Money), Esben Toft Jacobsen (The Great Bear, Beyond Beyond) i Christiana Potalivo (Dicte, The New Tenants, Long Story Short).

Sześć lat po tym, jak bezwzględny wirus spustoszył Skandynawię brat i siostra dołączają do grupy młodych ocalałych w poszukiwaniu bezpieczeństwa — i odpowiedzi. Duńskie rodzeństwo wyrusza, aby znaleźć wszystkie pozostałości cywilizacji. Wkrótce dołączają do grupy młodych, którzy przeżyli i wspólnie wyruszają w wypełnione niebezpieczeństwem poszukiwanie przez opuszczoną Skandynawię.

Nowy zwiastun serialu obiecuje mroczny klimat, który wydaje się nieść zalążek powieści z 1954 roku, Lord of the Flies, obracającej się wokół chłopców osamotnionych na niezamieszkanej wyspie i ich katastrofalnej próbie rządzenia sobą. Serial nie tylko dystopijną fantazją spróbuje dać odpowiedzi na temat złożoności i deprawacji istot ludzkich.

Obejrzyj nowy zwiastun zwiastun:

Wszystkie odcinki serialu „The Rain” pojawią się w serwisie Netflix już w piątek 4 maja 2018 r.

The Rain - plakat serialu (Netflix)

Serial będzie dostępny na poniższej stronie:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix