„Just a Line” to prosta aplikacja Google’a do rysowania linii w AR

Dzisiaj wielu programistów zaprezentowało swoje najnowsze aplikacje mobilne wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość (AR) na platformie Google’a, ale gigant też nie pozostał bezczynny i wydał swoją appkę „Just a Line”.

Just a Line - Draw Anywhere, with AR (google Experiment)

Zespół Google’a wydał dzisiaj jedną z najprostszych aplikacji mobilnych w historii o nazwie „Just a Line”, która po prostu służy do rysowania białych na wideo w czasie rzeczywistym.

Aplikacja jest tylko eksperymentem i nie bez powodu – służy dosłownie do rysowania białych linii.  W „Just a Line” wystarczy wybrać narzędzie do rysowania w wirtualnej rzeczywistości Tilt Brush, aby narysować i napisać palcem co tylko chcemy w cyfrowym świecie.

Kluczową kwestią w przypadku tej aplikacji jest to, że mogą z niej korzystać osoby posiadające smartfony zgodne z ARCore, których jest więcej niż tych posiadających zestawy VR. Aplikacja może więc być dla wielu użytkowników pierwszym doświadczeniem z „malowaniem w 3D”.

Wystarczy nakierować smartfona na wybrany obiekt i rysować linie palcami. Interfejs opiera się na fizycznym ruchu, wykorzystując sam telefon jako główny kontroler. Użytkownicy mogą nagrywać filmy swoich kreacji, pobierać je i później oglądać wszystkie ładne linie, które stworzyli.

Przeczytaj także: Emoji 3D i rozszerzona rzeczywistość na Snapchacie

Aby korzystać z aplikacji „Just a Line” od Google’a będziesz potrzebował telefonu zgodnego z ARCore i możesz po prostu tworzyć linie w wirtualnej rzeczywistości. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemem Android, do pobrania w sklepie Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google AR Experiments via Engadget