Emoji 3D i rozszerzona rzeczywistość na Snapchacie

W aplikacji Snapchat można dodać do filmów Emoji 3D wykorzystując filtry z rozszerzoną rzeczywistością – niech zgadnę kto skopiuje tę funkcję…

Wolrd Lenses w Snapchacie (Emoji 3D - uśmiechnięta tęcza)

Od teraz w komunikatorze mobilnym można dodać do zdjęć wirtualne przedmioty dodatkowo ustawiając je pod dowolnym kątem.

Snapchat dodaje od jakiegoś czasu rozmaite, czasem można powiedzieć, że nie do końca przemyślane filtry. Dzisiaj jednak wprowadzono kilka nowych filtrów, które wykorzystują nową sztuczkę. Można bowiem umieścić na zdjęciu lub w filmie grupę obiektów 3D  i poruszać nimi tak, jakby były częścią sceny – rzeczywistymi obiektami. Ta funkcja rozszerza tzw. „World Lenses”, które firma pokazała jesienią ubiegłego roku.

Aby skorzystać z nowych obiektów, należy postępować dokładnie w ten sam sposób jak w przypadku włączania innych filtrów Snapchata. Z widoku aparatu fotograficznego dotknij ekranu i skanuj to, co znajduje się przed Tobą. Na początek udostępniono dwa zestawy obiektów 3D, które można wypróbować.

Zobacz także: Snapchat świętuje Dzień Kobiet specjalnymi filtrami

Pierwszy zestaw zawiera uśmiechniętą tęczę, smutne chmury, kubek do kawy, kwiaty itp. Stuknięcie i przytrzymanie palcem na obiekcie umożliwia poruszanie go wokół własnej osi, a jego rozmiar zależy od tego, jak blisko lub daleko umieścisz go na wirtualnej scenie.

Po umieszczeniu przedmiotu na scenie możesz rozpocząć nagrywanie filmu. Można nagrać naprawdę kilka ciekawych ujęć z wykorzystaniem tej funkcji. Oprócz Emoji 3D, możesz również zamieścić duże bańki tekstowe na kadrze, frazy zawierają takie teksty jak: love, OMG czy hello.

Chociaż nowe filtry z pewnością pasują do stylistyki Snapchata, są one również jednym z bardziej interesujących efektów, jakie mozna zrobić w tej aplikacji. Można spodziewać się, że Snapchat doda wkrótce jeszcze więcej wirtualnych obiektów. Ciekawe ile czasu będzie potrzebowała konkurencja, żeby wdrożyć tę funkcję także u siebie?

źródło: Snapchat – Introducing New World Lenses via Engadget – Snapchat adds augmented reality emoji to your videos