Zwiastun serialu „Nightflyers” na podstawie powieści George’a R.R. Martina

Serial „Nightflyers” („Wędrowcy”) nakręcony na podstawie powieści Gearga’a R.R. Martina pojawi się już tej jesieni na kanale SyFy, a już teraz możesz zobaczyć przedsmak tego horroru science fiction.

Serial „Nightflyers” na podtsawie książki Gearge'a R.R> Martina (pol. „Wędrowcy”)

Czekając na kolejną książkę George’a R.R. Martina z serii „Gra o Tron”, będziemy mogli cieszyć się innym projektem telewizyjnym opartym na jednej z jego starszych książek napisanych w 1980 roku zatytułowanych „Nightflyers” (polski tytuł „Wędrowcy”). Jednak zamiast smoków i innych fantastycznych tym razem mamy do czynienia ze statkami kosmicznymi.

„Nightflyers” to nowy serial oparty na powieści Martina o tym samym tytule. Seria będzie liczyła 10 odcinków i utrzymana jest w tematyce horroru science fiction.

Premiera serialu została zapowiedziana na jesień tego i jako pierwsza wyemituje go amerykańska telewizja SyFy.

Autor, którego również widzimy w zapowiedzi mówi, że „Nightflyers” („Wędrowcy”) to opowieść o nawiedzonym statku kosmicznym – to „Psycho” w kosmosie. Trudno też nie pomyśleć o „Obcym”, kiedy lektorzy mówią, że wiadomość nie jest wezwaniem na alarm, ale ostrzeżeniem.

By nawiązać kontakt z obcą cywilizacją, ośmioro naukowców i pewien telepata wyruszają na rubieże układu słonecznego na pokładzie statku Nightflyera, ale plan zaczyna zawodzić, gdy zaczynają się przerażające wydarzenia.

Nie będzie to pierwsza ekranizacja „Wędrowców”. W 1987 roku Robert Collector wyreżyserował film, który w Polsce zatytułowany był „Nocni najeźdźcy” z udziałem Michaela Praeda.

Zobacz także: Z czystym *iskrzeniem* polecam Wam film „Anihilacja”

Zwiastun sugeruje, że serial będzie krwawy i przerażający. Nie wiemy na razie, kiedy i gdzie będziemy mogli zobaczyć ten serial w Polsce, ale nie mogę się doczekać jak twórcy poradzili sobie z tą produkcją.

https://youtu.be/KQ4C4r5P8jM

Serial został wyprodukowany przez Universal Cable Productions i wyreżyserowany przez Jeffa Buhlera, który jest także producentem wykonawczym. Gwiazdy serialu to Eoin Macken, Sam Strike, Maya Eshet, Angus Sampson i Jodie Turner-Smith.

Aktualizacja – serial pojawi się także na Netfliksie:

https://youtu.be/PTcwOe6pyMw

źródła: Engadget via Variety i SyFy