Z czystym *iskrzeniem* polecam Wam film „Anihilacja”

Thriller science fiction pod tytułem „Anihilacja” jest zarówno dynamiczny i przerażający, pełen przepięknych efektów wizualnych a do tego wszystkiego w tle historia miłosna – czyli spodoba się każdemu!

„Anihilacja” - Netflix Original

Mało jest filmów, które wzbudzają tak pozytywny entuzjam wśród krytyków i widzów zarazem. Ale na szczęście pojawiają się takie filmy jak „Anihilacja” (tytuł oryginalny Annihilation), którą od 12 marca można obejrzeć tylko w serwisie Netflix.

„Anihilacja” powstała na podstawie książki Jeffa VanderMeera zatytułowanej „Unicestwienie” i jest pierwszą częścią trylogii „Southern Reach”. Za scenariusz i reżyserię odpowiadał Alex Garland, którego pierwszym dziełem była „Ex Machina”. Główną rolę bohaterki o imieniu Lena zagrała Natalie Portman, a wśród obsady znaleźli się także Jennifer Jason Leigh, Gina Rodriguez, Tessa Thompson, Tuva Novotny i Oscar Isaac.

Film jest mieszanką thrillera, horroru, science fiction i fantasy. Choć podczas eksploracji skażonego świata iskrzeniem – czegoś co pochodzi z kosmosu i rozprzestrzenia się na Ziemi – pojawia się mnóstwo barwnych, niemal bajkowych obrazów, to są czymś co zmutowało na skutek tajemniczej mocy. Wśród tego co dobre i piękne czai się także zło, które główna bohaterka usiłuje unicestwić.

Zobacz także: TOP 15 Najlepsze seriale nieanglojęzyczne na Netfliksie

O czym jest film „Anihilacja”?

Główna bohaterka Lena, która wykłada biologię na uniwersytecie i służyła kiedyś w wojsku, pogrążona jest w żalu po zniknięciu swojego męża podczas tajemniczej misji. Jak się okazuje wyruszył na misję do Strefy X, która rozrasta się na skutek tajemniczego „iskrzenia”. Całe zjawisko zostało utajnione i żadne z wymyślonych przez człowieka urządzeń, dronów nie potrafiło tam przetrwać ani go zbadać. Co gorsza nic nie powracało…

Wszystkie grupy, które weszły do skażonej strefy przepadały bez śladu, jednak z niewyjaśnionych (na początku) przyczyn jej mąż Kane powrócił, ale jego stan zdrowia jest krytyczny.Chcąc rozwikłać zagadkę Lena dołącza do grupy czterech kobiet , które mają za zadanie dotrzeć do latarni – epicentrum tego zjawiska.

Kadr z filmu „Anihilacja” (Netflix)
kadr z filmu

Wewnątrz kobiety odkrywają niespotykane dotąd krajobrazy i zmutowane zwierzęta oraz rośliny, które zagrażają im życiu komórkom oraz umysłom. Obok przepięknych roślin i drzew, które mutują swoje DNA i przybierają ludzkie kształty, w przerażającej krainie czają się także niebezpieczeństwa.

Tutaj muszę skończyć dalsze opisywanie fabuły, żeby nie popsuć Wam zabawy, która pomimo prawie dwóch godzin, jest moim zdaniem zdecydowanie za krótka! Film porusza wiele aspektów związanych z egzystencją i naturą człowieka, jego dążeniem do autodestrukcji, miłością, tęsknotą, śmiercią, naturą czy ewolucją.

Kadr z filmu „Anihilacja” (Netflix)
kadr z filmu

Dla kogo jest ten film?

Estetyka filmu jest bardzo osobliwa i mogłoby się wydawać, że może spodobać się tylko amatorom takiego gatunku. Jednak nie dajcie się zwieść, bowiem oprócz efektów wizualnych i dźwiękowych, mamy tutaj doskonałą rolę Natalie Portman oraz fabułę przepełnioną akcją trzymającą w napięciu do samego końca.

Jeżeli nie czytaliście książki, to te dwie godziny miną bardzo szybko i będziecie chcieli jeszcze więcej. Jedno jest pewne, że ta opowieść pozostanie Wam w głowach na długo i poczujecie ogromną satysfakcję.

Na koniec polecam zwiastun filmu, który nie oddaje tego co będzie czekało Was przez cały seans:

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam miłej zabawy! Pamiętajcie jednak, żeby„Anihilację” obejrzeć na dużym ekranie telewizora – na smartfonie czy tablecie nie docenicie wszystkich walorów tego filmu – dźwięk i obraz mają tutaj ogromne znaczenie, a niektóre ujęcia są niczym dzieła sztuki malowane przez scenarzystów, żeby jeszcze bardziej zmylić nasze zmysły :)

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: grafiki i zwiastun Netflix Original