Publiczne hotspoty Google Station teraz także w Meksyku

Google uruchomiło 60 publicznych hotspotów w Meksyku – to pierwszy kraj w Ameryce Łacińskiej, w którym wkracza projekt Google Station Wi-Fi.

Google Station in Mexico

Projekt Google Station nie jest już zarezerwowany tylko dla wschodniej półkuli. Obecnie publiczne hotspoty Wi-Fi o wysokim natężeniu ruchu są dostępne w ponad 60 lokalizacjach  44 meksykańskich miasta, w tym na lotniskach, w centrach handlowych i na stacjach transportu zbiorowego.

Pokrycie hotspotami powinno wzrosnąć do ponad 100 lokalizacji przed końcem 2018 roku. Jak można się domyślić, Google otrzymało tylko niewielką pomoc – współpracuje z lokalnym dostawcą usług internetowych Sitwifi, aby przekonwertować istniejące hotspoty do formatu Station.

Zobacz także: Bezpłatne Wi-Fi od Google’a na 100 stacjach kolejowych w Indiach

Cel pozostaje ten sam: Google ma nadzieję, że dostęp do internetu (a tym samym osób odwiedzających strony Google’a) będzie łatwiejszy w obszarach, gdzie sieć jest rzadkością.

google Station in Mexico

Chociaż Meksyk ma trzecią lokalizacją z najwyższą penetrację internetu w Ameryce Łacińskiej, to duże plany danych internetowych nie są zbyt tanie, jak w innych krajach. teraz mieszkańcy meksyku korzystający z Google Station mogą być bardziej skłonni do oglądania YouTube’a lub pobierania aplikacji ze sklepu Google Play – tym samym nie będą musieli się martwić o potężny rachunek za telefon.

Więcej informacji na stronie projektu: station.google.com/mexico

Mapa lokalizacji Google Station w Meksyku
Mapa lokalizacji Google Station w Meksyku

źródło: Engadget via Google The Keyword – Google Station brings better, faster Wi-Fi to more people in Mexico