Uaktualnienie systemu iOS 11.2.6 już dostępne!

Koniecznie zainstaluj aktualizację mobilnego systemu operacyjnego iOS 11.2.6, która naprawia błąd związany ze znakiem w języku telugu, powodujący błąd aplikacji na urządzeniach Apple’a.

iOS 11.2.6 update OTA

Zgodnie z zapowiedziami Apple wypuściło dzisiaj poprawkę swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS 11.2.6 naprawiającą wykryty przed weekendem błąd z sekwencją znaków w języku telugu.

Uaktualnienie systemu iOS 11.2.6 jest już jedenastą oficjalną aktualizacją systemu operacyjnego iOS 11 i został wydany niecały miesiąc po uruchomieniu iOS 11.2.5, który wprowadzał obsługę HomePoda, aktualizację Control Center, wiadomości Siri i mnóstwo innych poprawek.

Aktualizacja wersji systemu iOS 11.2.6 dostępna jest do pobrania w trybie OTA na wszystkich kompatybilnych urządzeniach mobilnych Apple’a. Należy być połączonym z siecią Wi-Fi, a następnie wejść do Ustawienia →  Ogólne → Uaktualnienia.

System iOS 11.2.6 zawiera następujące poprawki błędów dotyczące iPhone’a i iPada:

  • usuwa problem, w wyniku którego użycie określonych sekwencji znaków mogło powodować awarie aplikacji,
  • usuwa problem, który mógł uniemożliwiać części aplikacji innych firm łączenie się z zewnętrznymi akcesoriami.

Użytkownicy poprzedniego wydania systemu iOS 11.2.5 po otrzymaniu w wiadomości iMessage lub SMS-a z nieszczęśliwym znakiem mogli zablokować sobie całą aplikację Wiadomości albo Mail na wszystkich urządzeniach Mac i iOS. Aplikacje nie działały poprawnie, dopóki znak nie został usunięty. Ten sam błąd został naprawiony także w systemie macOS High Sierra 10.13.3, tvOS 11.2.6 i watchOS 4.2.3.

Apple naprawił błąd także w systemach iOS 11.3 i macOS 10.13.4, ale te aktualizacje są nadal w fazie testów beta i nie zostaną oficjalnie wydane przed wiosną tego roku. Apple w zeszłym tygodniu obiecało niewielką aktualizację, aby naprawić ten błąd.

źródło: Apple