iOS 11.2.5 dostępny do pobrania w trybie OTA

Z lekkim poślizgiem Apple udostępniło aktualizację systemu iOS 11.2.5, którą można pobrać na iPhone’a lub iPada, wśród nowości obsługa HomePoda oraz poprawki bezpieczeństwa i stabilności.

iOS 11.2.5 w trybie OTA

Zgodnie z zeszłotygodniowymi zapowiedziami Apple udostępniło uaktualnienie swojego mobilnego systemu mobilnego iOS 11.2.5, w którym znalazły się między innymi obsługa HomePoda i funkcja odczytywania aktualności przez Siri (dotyczy tylko USA, Wielkiej Brytanii i Australii). Oprócz tego zawiera kilka nowości, których pełną listę znajdziesz poniżej oraz poprawki błędów i udoskonalenia.

Dzisiejsza poprawka eliminuje tzw. błąd „chaiOS”, który mógł powodować zawieszanie się a nawet wyłączanie iUrządzenia.

Użytkownicy mogą już zainstalować aktualizację na iPhonie i iPadzie za pomocą odpowiedniego mechanizmu aktualizacji w Ustawieniach → Uaktualnienia.

Pełna lista zmian w systemie iOS 11.2.5

Uaktualnienie iOS 11.2.5 zawiera obsługę HomePoda i wprowadza funkcję odczytywania aktualności przez Siri (dot. tylko Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii). To uaktualnienie zawiera również poprawki błędów i udoskonalenia.

Obsługa HomePoda

  • Możesz konfigurować i automatycznie przenosić ustawienia Apple ID, Apple Music, Siri i Wi-Fi na HomePoda.

Aktualności w Siri

  • Siri może teraz czytać aktualności — wystarczy, że powiesz „Hey Siri, play the news”. Możesz też prosić o określone kategorie aktualności, np. sport, biznes czy muzykę.

Inne udoskonalenia i poprawki

  • Rozwiązano problem, który mógł powodować wyświetlanie niepełnych informacji na liście połączeń w aplikacji Telefon.
  • Usunięto problem, który powodował, że powiadomienia aplikacji Mail z niektórych kont Exchange znikały z zablokowanego ekranu iPhone’a X przy odblokowywaniu go z użyciem funkcji Face ID.
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować wyświetlanie rozmów w Wiadomościach w nieprawidłowej kolejności.
  • Usunięto problem w CarPlay, który powodował, że narzędzia odtwarzania przestawały działać po kilku zmianach ścieżki.
  • W VoiceOver dodano możliwość ogłaszania urządzeń wyjściowych odtwarzania i poziomu baterii AirPods.

Informacje na temat zawartości związanej z zabezpieczeniami w uaktualnieniach oprogramowania firmy Apple można znaleźć w tej witrynie.

Firma Apple wypuściła dzisiaj także aktualizację systemów watchOS 4.2.2 na Apple Watcha, macOS 10.13.3 na komputery Mac oraz tvOS 11.2.5 dla Apple TV, po ponad miesiącu testów beta. W opisie wersji  macOS 10.13.3 czytamy, że rozwiązuje problem, który mógł powodować tymczasowe wyświetlenie rozmów w Wiadomościach w nieprwidłowej kolejności.

W drodze jest już kolejne uaktualnienie iOS 11.3, które zapowiedział Tim Cook w jednym z wywiadów udzielonych w zeszłym tygodniu.