W marcu być może zobaczymy Huawei P20 z 3 obiektywami

Huawei wysłało zaproszenie na wydarzenie, które odbędzie się 27 marca w Paryżu – spodziewamy się, że wtedy zostanie zaprezentowany smartfon Huawei P20 z trzema obiektywami.

Huawei P20 Event (27 marca 2018)

Huawei ogłosiło w zeszłym tygodniu, że nadchodzący telefon z serii P będzie nosi nazwę P20. Telefon ma zostać zaprezentowany 27 marca 2018 roku w Paryżu, a jeśli zaproszenie na imprezę Huawei jest jakimkolwiek wskazaniem, wygląda na to, że P20 będzie pierwszym telefonem z trzema obiektywami z tyłu.

Wstępne plotki sugerowały trzypunktową konfigurację tylnej kamery dla P20, a zapraszający zwiastun, na którym jest slogan See Mooore with AI – wzmacnia to wyobrażenie. Od wielu lat fotografia mobilna jest w centrum zainteresowania firmy Huawei. Ciekawie będzie zobaczyć w przyszłym miesiącu, co takiego chiński producent wymyślił tym razem?

Huawei P20 ma posiadać 6-calowy ekran z okropnym wycięciem podobnym do tego z iPhone’a X. Panel LCD wyprodukował Samsung Display i będzie oczywiści w rozdzielczości Full HD+. Procesor smartfona to HiSilicon Kirin 970 z 6 GB pamięci RAM. Całość ma działać pod systemem  Android 8.1 Oreo i nakładką EMUI 8.1.

Zobacz także: Smartfon KFC wydany we współpracy z Huawei

Mówi się także o modelach Plus oraz  Lite, jak zwykle wszystkiego dowiemy się po wydarzeniu.

źródło: Android Central