Przetestuj swój internet mobilny za pomocą nPerf

Aplikacja mobilna nPerf pozwala przetestować szybkość pobierania i wysyłania danych komórkowych oraz mierzyć jakość internetu mobilnego (ping), a dzięki danym z testów użytkowników tworzone są interaktywne mapy z najlepszymi dostawcami internetu na świecie.

Tester internetu na mobirank.pl od nPerf

Popularne witryny i aplikacje do testowania szybkości internetu mobilnego są bardzo pomocne w określaniu jakości i stabilności połączenia. Usługi te dają nam jasny obraz tego, co dzieje się z naszymi smartfonami podłączonymi do określonych stacji bazowych operatora komórkowego, ale najczęściej nie udaje im się mądrze wykorzystać tych informacji. Wszystko, co robią, to przekazywanie suchych wyników.

Usługa do testowania szybkości i jakości internetu mobilnego nPerf zapewnia w pełni funkcjonalne dane dotyczące szybkości internetu. To, co czyni tę usługę i aplikację mobilną najbardziej wyjątkową, to specjalny algorytm analizujący wiele różnych czynników (szybkość, transmisja strumieniowa, testy przeglądania WWW, oceny i porównania).

Oprócz dokładnej analizy i testu internetu mobilnego możemy podejrzeć mapy prędkości sieci komórkowych na świecie, synchronizacja testów i monitor nPerf (testy prędkości w czasie rzeczywistym w pasku powiadomień).

Zobacz także: Ranking szybkości internetu mobilnego w Europie (4Q 2017)

Czym jest test prędkości internetu nPerf i jak to działa ?

nPerf dokładnie określa wydajność połączenia internetowego. Ten test opiera się na autorskim algorytmie umożliwiającym pomiar dokładnej prędkości pobierania (download), wysyłania (upload) i opóźnienia (ping) połączenia.

Aplikacja mobilna nPerf wykorzystuje ogólnoświatową sieć wyznaczonych serwerów, która jest zoptymalizowana do dostarczania wystarczającej przepustowości, aby odpowiednio nasycić połączenie do dokładnego pomiaru połączenia. Ważne jest to, że usługa ta działa także w każdej przeglądarce internetowej na smartfonie (HTML5) i jest kompatybilna ze wszystkimi połączeniami szerokopasmowymi i mobilnymi: ADSL, VDSL, kabel, światłowód FTTH / FTTB, satelita, Wi-Fi, Wi-max, komórkowe 2G/3G/4G (LTE).

Przetestuj prędkość swojego internetu mobilnego:

Nie ma sieci i połączenia internetowego, którego nie można byłoby zmierzyć za jej pomocą!

  • Pobieranie danych (download) – wskazuje ilość danych, którą Twoje połączenie może uzyskać w ciągu jednej sekundy z serwera. Najwyższa zmierzona wartość, to najlepsza prędkość pobierania.
  • Wysyłanie danych (upload) – wskazuje ilość danych, które Twoje połączenie może wysłać w ciągu jednej sekundy do serwera. Najwyższa zmierzona wartość, to najlepsza prędkość wysyłania.
  • Opóźnienie (ping) – wskazuje opóźnienie, jakiego wymaga niewielki pakiet danych, aby przejść w obie strony z komputera na serwer. Im krótsze opóźnienie, tym bardziej reaktywne jest Twoje połączenie.
Screen z aplikacji mobilnej nPerf

Przeczytaj również: Jak Polacy korzystają z internetu i usług telekomunikacyjnych? (wyniki badania z 2017 r.)

Dlaczego warto skorzystać z testu internetu mobilnego za pomocą nPerf?

Aplikacja mobilna pobiera informacje z Twoich wyników, aby tworzyć interaktywne, pomocne treści dla użytkowników na całym świeci. W tej usłudze szczególnie podoba mi się to, że naprawdę pomaga znaleźć odpowiedniego dostawcę internetu, w zależności od regionu na świecie. Gromadzi dane o prędkościach innych użytkowników i zasięgu, dzięki czemu można zobaczyć na interaktywnej mapie najlepsza siec komórkowym w danym kraju, mieście, dzielnicy czy nawet ulicy.

Pamiętaj jednak, że jest to projekt oparty na społeczności i liczba wyników zależy od liczby wykonanych testów w danym miejscu. Jednak danych jest już tak dużo, że większość miejsc na świecie została już sparametryzowana.

Istotną zaletą nPerf jest także to, że podczas wykonywania swoich testów wykorzystuje 2 razy mniej danych niż konkurencyjne usługi do pomiaru szybkości internetu za pomocą smartfona. Tester dostępny jest także w języku polskim.

Jak przetestować swój internet mobilny i dołączyć do społeczności?

Ci, którzy chcą sprawdzić jak działa nPerf mogą to zrobić na naszej stronie internetowej za pomocą specjalnego widgetu lub pobrać bezpłatną aplikację mobilną ze sklepu Google Play lub App Store.

Aby uzyskać optymalny pomiar, należy pamiętać o wyłączeniu wszelkich wątków pobierania na komputerze i innych urządzeniach podłączonych do routera zapewniającego dostęp do internetu (inne komputery, tablety, telewizory, smartfony, konsole do gry, IoT i inne). Powtórz test kilka razy, aby uzyskać stabilne wyniki.

Screen z aplikacji mobilnej nPerf

Aplikacja wykonuje pełny test (odbieranie, pobieranie, opóźnienie, test nawigacji – czyli szybkość stron ładowania WWW, test przesyłu strumieniowego wideo), albo każdy test osobno. Można porównać średnie wyniki wszystkich operatorów dla całego kraju albo ze średnią lokalną (dla regionu/województwa).

Pobierz aplikację nPerf internet speed test na smartfona lub tablet z systemem Android: 

Daj nam i innym znać w komentarzu, czy podoba Ci tego typu usługa społecznościowa mierzenia prędkości internetu z informacjami i mapami najlepszych sieci komórkowych w danym miejscu.

Mapa zasięgu 4G i 5G w Polsce wg operatorów

Mapy zasięgu sieci są automatycznie aktualizowane przez bota co godzinę. Dane są wyświetlane przez dwa lata. Po dwóch latach najstarsze dane są usuwane z map raz w miesiącu. Testy przeprowadzane są na urządzeniach użytkowników nPerf Android w Polsce. Precyzja geolokalizacji zależy od jakości odbioru sygnału GPS w momencie przeprowadzania testu. W przypadku danych o zasięgu przechowywane są tylko testy o maksymalnej dokładności geolokalizacji wynoszącej 50 metrów.

Oficjalna strona internetowa usługi: www.nperf.com

źródło: informacje dostawcy usługi, zapoznaj się z Legal Notice dotyczącą nPerf i danych, które są zbierane przez tę usługę