Nowy zwiastun kryminału tech noir pt. „Modyfikowany węgiel”

Netflix opublikował ponadwuminutowy zwiastun nadchodzącego serialu pod tytułem „Modyfikowany węgiel” (oryg. „Altered Carbon”), który opowiada o cyberpunkowej tajemnicy morderstwa w bardzo odległej przyszłości.

Modyfikowany węgiel (oryg. Altered Carbon) Netflix - oficjalny zwiastun serialu

Serwis Netflix wydał nowy obszerny zwiastun nadchodzącego serialu „Modyfikowany węgiel” (oryginalny tytuł „Altered Carbon”), który utrzymany jest w tajemniczej atmosferze tech noir tajemniczego morderstwa w świecie, w którym śmierć ma zupełnie inny wymiar.

Oparty na powieści Richarda K. Morgana o tej samej nazwie, „Modyfikowany węgiel” jest osadzony w dalekiej przyszłości oddalonej o ponad 300 lat (2018-2384), gdzie ludzie mogą przenosić swoją świadomość z jednego ciała do drugiego – jeśli mogą sobie na to pozwolić.

Laurens Bancroft (James Purefoy), najbogatszy człowiek na Ziemi, przywraca do życia byłego żołnierza elitarnej jednostki, Takeshiego Kovacsa (Joel Kinnaman/Will Yun Lee), po 250 latach od jego śmierci, aby ten zbadał sprawę zabójstwa bogacza. W zamian Kovacs dostaje szansę na drugie życie w świecie, którego zupełnie nie zna.

Widzieliśmy już kilka krótkich zajawek tego serialu, w których pokazano technologię transferu świadomości, podczas gdy obecny skupiła się na tajemnicy zagadkowego morderstwa. W nowym zwiastunie widzimy jak Netflix poradził sobie z tą niezwykłą historią. Jestem właśnie w trakcie lektury książki i jeśli serial będzie taki jak powieść, to wieszczę, że będzie to jeden z hitów tego roku!

Poniżej możesz obejrzeć oficjalny polski zwiastun serialu, który zaczyna się od słów „Twoje ciało to nie Ty.”: 

„Modyfikowany węgiel” to nie tylko skomplikowana historia kryminalna, ale także ogromny, futurystyczny świat, który przywołuje na myśl cyberpunkową estetykę Blade Runnera. Ten wielkobudżetowy serial Netfliksa wydaje się być jedną z większych produkcji, a Kinnaman określił go jako „świat, który ma większy budżet niż trzy pierwsze sezony »Gry o tron«”.

Plakaty serialu Altered Carbon (Modyfikowany węgiel) Netflix Polska
Plakaty serialu Altered Carbon (Modyfikowany węgiel) Netflix Polska

Wydaje się, że producenci mają nadzieję, że serial stanie się jednym z najgłośniejszych gatunków, takich jak „Gra o tron” lub „Westworld” stały się dla HBO. Powieść Morgana zawiera wiele tematycznie podobnych elementów – polityczne intrygi, złożone decyzje moralnych, seks i przemoc – ale będziemy musieli poczekać do 2 lutego 2018 roku, żeby przekonać się jaki będzie ostateczny efekt!

Jak widać na plakatach i w polskiej wersji serwisu Netflix, zrezygnowano z polskiego tłumaczenia tytułu serialu „Modyfikowany węgiel” i będzie on funkcjonował pod oryginalną nazwą „Altered Carbon”…

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: The Verge, Netflix Polska