Twórcy i aktorzy opowiadają o serialu „Modyfikowany węgiel”

Dzięki najnowszemu materiałowi Netfliksa na temat serialu „Modyfikowany węgiel” możemy dowiedzieć się więcej na temat fabuły i tego o czym będzie ten tytuł.

Altered Carbon (Modyfikowany węgiel) - Netflix original

Serial „Modyfikowany węgiel” będzie można obejrzeć już od 2 lutego 2018 r. w serwisie Netflix (oryg. Altered Carbon). Oparty jest na cyberpunkowej powieści Richarda Morgana rozgrywa się w przyszłości, w której umysły ludzkie są poddawane cyfryzacji i można je przegrywać z jednego ciała do drugiego.

Akcja dzieje się w odległej o 250 lat przyszłości i przepełniona jest dystopijną symboliką. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na przedłużanie ludzkiego życia w nieskończoność. Posłuchaj, co ekipa filmowa i aktorzy mówią o świecie „Modyfikowanego węgla” i serialowej historii w tle.

– Modyfikowany węgiel to opowieść science fiction  o technice pozwalającej w nieskończoność przedłużać życie – mówi Laeta Kalogridis, producentka wykonawcza (showrunner).

– Stos to chip, który jest Tobą. Jest na nim pamięć, osobowość, wszystko. – mówi Joel Kinnaman, grający Takeshi Kovacsa. (…) Twoją świadomość można pobrać do każdego stosu czy powłoki. – słyszymy w zwiastunie. (…) Modyfikowany węgiel to historia Tekeshiego Kovacs, emisariusza NZ. (…) W pewnym momencie siły Protektoratu przejmują kontrolę i wygrywają wojnę, a Kovacs zostaje zawieszony. 250 lat później najpotężniejszy człowiek z powrotem przenosi stos Kovacsa do nowego ciała. Doświadczył na sobie próby zabójstwa (i prosi o rozwiązanie zagadki zabójstwa  – przyp. red.).

– Jest w nas wnętrze, które można wyciągnąć jak pndrive’a i włożyć w inne ciało – Ato Essandoh (Vernon Elliot).

– Interesujące jest to, że nosimy jeden z tych stosów, czyli osobę z wszystkimi jej wspomnieniami, świadomością i całą resztą.  mówi Martha Higareda (Kristin Ortega).

– Emisariusze i powstańcy to bardziej grupa, która che położyć kres nieśmiertelności. jestem pierwotnym wcieleniem Kovacsa, znanego jako Birth Kovacs. – Will Yun Lee (Birth Kovacs).

źródło: Netflix Polska