Zwiastun odcinka „Hang the DJ” serialu Czarne Lustro

Kolejny zwiastun serialu „Black Mirror” (Czarne Lustro) przybliża nam fabułę z odcinka pt. „Hang the DJ”, w rozwinięciu „Znajdź swoją druga połowę”.

Czarne Lustro (Black Mirror) - Hang the DJ

Kolejny zwiastun czwartego sezonu serialu „Black Mirror” (Czarne Lustro) dotyczy odcinka zatytułowanego „Hang the DJ”. Tym razem seria antologii technologiczno-dystopijnej wprowadza nas w kapryśną romansową historię, która przynosi miażdżące spojrzenie na aplikację randkową. To trochę nawiązanie do tych, którzy używają na przykład Tindera.

Dziwaczny ton i optymistyczna jazzowa piosenka w zwiastunie tego odcinka, wskazuje, że „Hang the DJ” może nie być do końca przestrogą i ostrzeżeniem przed technologią, które znamy z innych epizodów Black Mirror. Ten odcinek wskazuje tylko, że aplikacje randkowe mogą pójść w trochę inną stronę, tak jak na przykład serialowa Spiro Date, łączącą ludzi na randki w ciemno przez ograniczoną liczbę godzin.

„Dołącz do systemu, kochaj system” – tekst złowieszczo wyświetla się w zwiastunie, a kontrastem do tego jest komediowy ton tego odcinka. „Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu” – mówi automatyczny głos aplikacji na zakończenie zwiastuna.

Czy odcinek będzie podobny do „Lobstera” Jorgosa Lantimosa., który przedstawił dystopiczne społeczeństwo, w którym ludzie zmuszeni byli do łączenia się w pary lub przekształcać w zwierzęta. Nie wiadomo jeszcze, czy w „Hang the DJ” zobaczymy podobnie mroczny i traumatyczny zwrot akcji…

Odcinek wyreżyserował Tim Van Patten (The Sopranos, Gra o tron), wśród obsady znaleźli się Georgina Campbell, Joe Cole (Peaky Blinders) i George Blagden, a scenariusz napisał jeden z twórców serialu Charlie Brooker.

Wcześniej mogliśmy już obejrzeć trzy inne zwiastuny do odcinków Arkangel, Krokodyl i Czarne Muzeum.