Netflix oficjalnie potwierdził 3. sezon „Stranger Things”

Serwis Netflix oficjalnie zapowiedział trzeci sezon serialu „Stranger Things”, którego premiera odbędzie w 2018 roku.

3. sezon serialu „Stranger Things”

Cóż za miła wiadomość na koniec tygodnia. Netflix ogłosił dzisiaj, że planuje trzeci sezon serialu „Stranger Things” dostępny będzie już prawdopodobnie w 2018 roku. Jaka będzie dokładna data premiery, tego jeszcze nie wiemy.

Informacja pojawiła się na Twitterze krótko po tym, jak Netflix zapytał użytkowników, czy powinien powstać kolejny sezon tego tytułu.

Twórcy serialu, Matt i Ross Dufferowie, powiedzieli Vulture w sierpniu, że trzeci sezon został już potwierdzony. Ale dopiero teraz Netflix ogłosił to publicznie.

Drugi sezon serialu zgromadził około 15,8 miliona widzów w USA w ciągu pierwszych trzech dni dostępności (według niektórych danych Nielsena). Jednak Netflix zdementował, że statystyki Nielsena nie są dokładne i jest to tylko ułamek faktycznej oglądalności zbadany ze strony internetowej serwisu bez uwzględnienia aplikacji telewizyjnych, mobilnych, konsol czy Apple TV.

Pomimo, że nie podano dokładnej daty premiery, możemy się spodziewać, że w trzecim sezonie wystąpią Winona Ryder jako Joyce Byers, David Harbour jako szeryf Jim Hopper, Finn Wolfhard jako Mike Wheeler, Noah Schnapp jako Will Byers, Millie Bobby Brown jako Jedenastka i pozostała grupa obsady.

źródło: Netflix Media Center – Netflix renews Stranger Things for a third season