Zwiastun odcinka serialu „Czarne Lustro” pt. „Krokodyl”

Po obejrzeniu zwiastuna odcinka pt. „Krokodyl” nowego sezonu serialu „Czarne Lustro” możesz zacząć kwestionować własne wspomnienia.

Zwiastun serialu Black Mirror odcinek pt. Krokodyl (Crocodile)

„Krokodyl” (oryg. Corcodile) będzie pierwszym odcinkiem czwartego sezonu serialu „Czarne Lustro” (oryg. Black Mirror). Scenariusz tego epizodu napisał Charlie Brooker, a wyreżyserował go The Road’s John Hillcoat.

Pomimo, że „Czarne Lustro” jest osadzone wokół idei nowoczesnego społeczeństwa i technofobii, jeden z odcinków zatytułowanych „Krokodyl” zdaje się analizować społeczne implikacje, jakie przynosi działanie naszych własnych umysłów. Jaką częścią pamięci jest prawda? Jak daleko możemy ufać sobie samym?

Pojawiło się już kilka zwiastunów nadchodzącego sezonu tego serialu, w tym „Arkangel” wyreżyserowany przez Jodie Foster oraz zapowiedź tytułów wszystkich sześciu odcinków.

W odcinku pt. „krokodyl”, otwierającym serię, obserwujemy postać Sawara, który pozornie próbuje dotrzeć do prawdy związanej z pewną katastrofą, w której pojazd mógł zabić pieszego. Wykorzystuje do tego celu specjalnie zaprojektowaną maszynę, pozwalającą dotrzeć do wspomnień. Ale historia może skrywać niebezpieczne przesłanie, o czym wnioskujemy po jego słowach: „Nie obchodzi mnie, co robisz w wolnym czasie. Prywatne sprawy to prywatne sprawy.”

W rozmowie z The Independent na początku tego roku producent serialu Annabel Jones przedstawił szczegółowe informacje na temat tego odcinka:

„Krokodyl” to piękne, bardziej osobiste studium, rozgrywające w Islandii, które wprowadziło zupełnie nową paletę – jednym z przywilejów Black Mirror jest możliwość tworzenia różnych światów, nastrojów i dźwięków. To film nakręcony w niedalekiej przyszłości, gdzie osobiste wspomnienia nie są już prywatne, więc można je pogłębiać – czasem w pomocny sposób…

Data premiery 4. sezonu serialu „Black Mirror” nie została jeszcze oficjalnie podana przez serwis Netflix, ale można się spodziewać, że juz na początku 2018 roku będziemy mogli obejrzeć cały nowy sezon.

źródło: The Independent – Black Mirror season 4: 'Crocodile’ trailer will make you question your memories via Netflix Polska