neoSłówka: Kim są „smombie”?

Coraz więcej smartfonowych zombie chodzi po ulicach, dlatego też takie osoby doczekały się swojego określenia jako smombie.

neoSłówka: smombie

Możemy się śmiać lub nie, ale inwazja zombie XXI wieku już nastąpiła, są to tak zwani smombie, czyli smartfonowi zombie. Takim określeniem nazwiemy ludzi, którzy chodzą wpatrzeni w ekrany swoich smartfonów, nie zwracając uwagi na otaczający ich świat.

Zjawisko jest o tyle niebezpieczne, że smartfony pochłaniają uwagę młodych (i nie tylko) ludzi do tego stopnia, że sprawiają zagrożenie dla siebie i innych, nie wspominając o odspołecznieniu i alienacji.

Smombie ?‍♂️ ?‍♀️ rzeczownik, określający osobę, która jest pochłonięta tym co ma na ekranie swojego smartfona i ciągle chodzi w niego wpatrzona, całkowicie całkowicie nieświadoma tego co dzieje się w jej otoczeniu.

W niektórych miastach pojawiły się już nawet znaki drogowe ostrzegające kierowców przed osobami, które przechodzą przez ulicę bez ogląda się. Oczywiście ich świat jest w ekranie smartfona.

Smombie charakteryzują się także specyficzna postawą – są schylone, boli ich kręgosłup w odcinku szyjnym i zdaje się, że nie słyszą co się do nich mówi…

Przeczytaj także: Smartfony ułatwiają życie, ale zmieniają też nasze ciała

Znak drogowy ostrzegający przez smombie na ulicy
Znak drogowy ostrzegający przez smombie na ulicy

Uzależnione od smartfonów osoby wykazują bardzo często inne psychiczne schorzenie, zwane nomofobią, czyli strachem przed utratą smartfona.

Nie dajmy zatem zdominować naszych zachowań i życia przez urządzenia mobilne, w przeciwnym razie czeka nas inwazja smombie na niespotykaną skalę!