Nowa karta Visa LBX traktuje Bitcoiny jak normalne pieniądze

Dzięki nowej karcie Visa Dragoncard, wydawanej przez London Block Exchange, będzie można płacić bitcoinami jak prawdziwymi pieniędzmi.

Aplikacja mobilna i karta płatnicza Visa Dragoncard od LBX do płatności kryptowalutą

Handel bitcoinami jest coraz popularniejszy, dlatego inwestorzy pracują nad tym, aby wykorzystać jak najlepiej ten trend w biznesie i prawdziwym świecie finansów.

Dla tych, którzy chcą wykorzystać swoją inwestycję w bitcoiny, możliwości ich wydania mogą być ograniczone, a tylko niewielka liczba dużych firm obsługuje obecnie transakcje kryptowalutą. Brytyjski London Block Exchane (LBX) chce to jednak zmienić. Firma wprowadza nową kartę debetową Visa Dragoncard, która pozwala użytkownikom w dowolny sposób wydawać bitcoiny (i inne waluty cyfrowe) w całej Wielkiej Brytanii. Dzięki tej karcie kryptowaluty przeliczane są funty, i odwrotnie.

LBX twierdzi, że karta Dragoncard (jej wizerunek przypomina łuski smoka), która zostanie uruchamiona się w ciągu najbliższych tygodni (w grudniu 2017 r.), jest pierwszą, który pozwali użytkownikom natychmiastowo zamieniać swoje waluty Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin i Monero na funty brytyjskie.

Przeczytaj również: Nowa płyta Björk pt. „Utopia” z kryptowalutą w zestawie

Platforma i towarzysząca jej aplikacja na smartfony są zabezpieczone tymi samymi systemami, które stanowią podstawę brytyjskiego systemu bankowego i zostały tymczasowo zatwierdzone przez Financial Conduct Authority (FCA).

Aplikacja mobilna do karty walutowej Visa LBX Dragoncard
Aplikacja mobilna do karty walutowej Visa LBX Dragoncard

W przypadku korzystania z High Street, klienci będą obciążani opłatą w wysokości 0,5% za konwersję kryptowaluty na funty. Karta Dragoncard jest również objęta jednorazową opłatą w wysokości 20 £ i pobierana będzie niewielka opłata za wypłaty z bankomatu.

Użytkownicy mogą wstępnie rejestrować chęć otrzymania takiej karty, ale inwestorzy instytucjonalni będą rejestrowani wyłącznie przez system zaproszeń.

Visa Dragoncard LBX

Transakcje bitcoinami zazwyczaj nie są najbardziej dostępną metodą płatności. Zajmują co najmniej kilka minut, co oceniane jest jako mało wygodny i odpowiedni  sposób płatności. LBX obsługuje samą konwersję, nie instytucją sprzedająca kryptowalutę. Dzięki nowej karcie użytkownicy znacznie łatwiej będą mogli wydawać swoje cyfrowe pieniądze.

źródło: Engadget via London Block Exchange Ltd. – Cryptocurrency Made Real